Wpis z mikrobloga

Czy mamy tutaj kogoś kto ogarnia tak specjalistyczne kwestie? - Badanie SPECT mózgu:

1) Czy są różnego rodzaju sprzęty które robią te badania i tym samym niektóre robią te badania gorsze/w gorszej rozdzielczości od drugich i jeśli zależałoby nam na lepszej jakości, to musielibyśmy obczaić jaki sprzęt ma dana placówka, a potem w necie kopać i sprawdzać ten sprzęt?

2) Niektóre placówki oferują możliwość wyboru środka markującego - czy niektóre środki mogą być potencjalnie bardziej szkodliwe od drugich? Czy polecane są pod tym względem jakieś konkretne właśnie? Kiedyś kojarzę, że właśnie czytałem jakieś ostrzeżenia, ale nie wiem czy to nie były ostrzeżenia szurów, dot. jakichś markerów właśnie.

#medycyna #biologia #spect #fmri #badania #neurologia #neurobiologia #zdrowie #pytaniedoeksperta
  • 2
@WakeupPoland: Nie wiem co masz na myśli mówiąc że można sobie wybrać izotop który będzie znacznikiem, ale rodzaj pierwiastka oraz to co ma do siebie przyłączone wybiera się pod to czego się szuka bo różne patologiczne komórki pochłaniają różne radioizotopy więc trzeba wiedzieć jakiej patologii się szuka, albo jakie komórki chcemy dokładnie zobrazować.