Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Przegladam sobie artykuly na temat imigracji do Polski z Ukrainy, Bialorusi i Indii i wszyscy sie zachwycaja "Oh ah, jak super", "Z takich imigrantów się cieszymy i serdecznie zapraszamy.", "Ale fajnie ze przyjezdzaja". Czyta to sie jak jakas propagande (jak propagande lewicy niemieckiej witajaca syryjczykow na dworcach)

Ja nic nie mam przeciwko samym imigrantom ale cos jest nie tak z panstwem i z rzadem ktore gnoi wlasnych obywateli ratujac sie imigrantami. Pis w 2015 wygral wybory zakazujac przyjazdu 6000 uchodzcow z Syrii (wojna, isis i takie tam). Od tamtego momentu przyjal MILIONY imigrantow legalnie (a ile nielegalnie?) i jakos PIS ani razu nie zajaknal sie.

(Kurde nie wiem jak to ujac co mam na mysli).

Sam mieszkam w niemczech na #emigracja i jakos zaden Niemiec nie wyjezdza z Niemiec bo CDU gnoi niemcow. Natomiast Polacy wyjezdzaja z Polski przez zaostrzenie prawa aborcyjnego, przez coraz to wyzsze podatki, przez #nowylad , przez inflacje i brak perspektyw. PIS zniszczyl Polakow i zastapil ich Ukraincami. JAk to sie skonczy?

Teraz Niemcy przerabiaja to co Polacy beda przerabiac za iles tam lat - problem z niekontrolowana migracja. Przyjeli tyle Turkow w latach 60-70 ze teraz maja problem. Nie znam jednego Turka menadzera, informatyka czy lekarza. Ani jednego. Pierwsze pokolenie gastarbeiter pracowalo ciezko ale juz ich dzieci? Ich dzieci nic nie robia i tylko sie wkurzaja ze nie sa traktowani jak pelnokrwisci niemcy pomimo ze urodzili sie w Niemczech.

Ogolnie na swiecie kontroluje sie kto, jakiej plci, z jakim wyksztalceniem imigruje. LOL ALE NIE W POLSCE - tutaj wrota sa otwarte i niech wszyscy przyjezdzaja.

Aha i nie wyskakujcie mi prosze z tym ze Ukraincy nie obniza sredniej pensji. Oczywiscie ze obniza i to z trzech prostych powodow. 1. Polska jest krajem taniej sily roboczej wiec ukraincy idealnie sie nadaja by przejac cale galezie gospodarki. 2. Iloscia 3. Beda z pocalowaniem reki pracowali za miske ryzu bo alternatywa jest powrot do wojny.

A no i problem z parytetem plci. Wiekszosc imigrantow do Polski to faceci. Czy ktos moze mi przetoczyc badania pokazujace korelacje pomiedzy wojnami a za duza iloscia facetow? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlatego tez jak czytam o imigracji to noz mi sie w kieszeni otwiera bo de facto PIS robi Rosje z Polski. Zamiast ciagnac na zachod to zamyka sie w swoich odmetach oligarcho-katolickich sciagajac sobie coraz wiecej ludnosci ze wschodu co bedzie pracowala z usmiechem za miske ryzu. Zamiast stawiac na edukacje, technologie, innowacje, biznesy to oni sciagaja budowlancow, spawaczy, sprzataczki itd. (Nie mam nic przeciwko pracownikom tych zawodow! Ale zaden kraj nie stal sie mocastwem dzieki kierowcom ubera!)

#bekazpisu #bekazlewakow #polska #migracja #bialorus #ukraina

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60a5870f1e7e7f000be60241
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Przegladam sobie artykuly na temat ...

źródło: comment_1621461538y6jUVWFyqfFeqEV83GL1Wp.jpg

Pobierz
  • 18
Pis w 2015 wygral wybory zakazujac przyjazdu 6000 uchodzcow z Syrii


@AnonimoweMirkoWyznania: Jasne – 6000, bo przecież nigdy nie było mowy o żadnym stałym mechanizmie relokacji ani kwotach.
Jasne – uchodźców, bo przecież nie imigrantów socjalnych.
Jasne – z Syrii, a nie z całego Bliskiego Wschodu i z połowy Afryki. Żodyn wszak dokumentów w morzu nie zgubił.

Jeszcze zapomniałeś dodać, że to były kobiety, dzieci i inżynierowie. Wypok ma pamięć złotej
OP: @xniorvox: Caly wpis o migracji ukraincow a Ty sie przyczepiles do Syryjczykow. Ah te trolle pisowskie.... Co to 6000 uchodzcow ktorzy potrzebuja pomocy vs 2000000 migrantow ekonomicznych? I tak, te 6000 bylo z Syrii, i tak uciekalo przed wojna. A skad to wiem? tak sie sklada ze znam jednego syryjczyka ktory mial trafic do Polski ale zostal zablokowany i trafil do Niemiec (siedzi biurko w biurko ze mna) wiec
Caly wpis o migracji ukraincow a Ty sie przyczepiles do Syryjczykow.


@AnonimoweMirkoWyznania: Dalej nawet się nie wczytywałem, bo po takim tekście uznałem że nie warto. Widzę, że miałem rację.

Ah te trolle pisowskie....


@AnonimoweMirkoWyznania: Ach ten wasz czarno-biały świat bez zdrowego rozsądku, widziany przez pryzmat barw plemiennych... Moja racja jest najmojsza, kto nie ze mną, ten pisior / Moja racja jest najmojsza, kto nie ze mną, ten platfus / niepotrzebne
@xniorvox: Polska jest zajebista dla osób po 40-50, które już nic nie chcą zmieniać w życiu: mają dzieci, robią sobie 500+ i uważają to za rozkosz od władz, pracują na fabryce i są zadowoleni w porównaniu z krajami Wschodu
ale Polska nie jest dla młodych ludzi, którzy przyjeżdżają do Polski na edukację i wyjeżdżają dalej na Zachód
jak to jest
@AnonimoweMirkoWyznania:

jakos zaden Niemiec nie wyjezdza z Niemiec bo CDU gnoi niemcow.


Jesteś pewien? Powody emigracji są naprawdę różne, a nie tylko polityczne.

Natomiast Polacy wyjezdzaja z Polski przez zaostrzenie prawa aborcyjnego,


Dziwne to to nie jest.

PIS zniszczyl Polakow i zastapil ich Ukraincami. JAk to sie skonczy?


To raczej nie kwestia PiSu. Najwięcej emigrantów wyjechało za czasów platformy, ale pomijając politykę, to ludzie mają po prostu różne powody do emigracji.
Teraz Niemcy przerabiaja to co Polacy beda przerabiac za iles tam lat - problem z niekontrolowana migracja. Przyjeli tyle Turkow w latach 60-70 ze teraz maja problem. Nie znam jednego Turka menadzera, informatyka czy lekarza


@AnonimoweMirkoWyznania: A ja znam Ukraińców, którzy w Polsce wykonują te zawody. Dlatego wydaje mi się, że nie można powiedzieć, że jestesmy w dokładnie tej samej sytuacji.
zobacz ile PiS przyjął ludzi z bliskiego wschodu w tym Syrii. Ale nie, przecież powiedzieli że nie przyjmują to nie przyjeli( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PiotrFr: Nie powiedzieli, że nie przyjmą osób z bliskiego wschodu, tylko że nie przyjmą nielegalnych imigrantów według unijnego rozdzielnika ani nikogo, kto miałby być zmuszony do przyjazdu do Polski. Pamięć złotej rybki?
Nie znam jednego Turka menadzera, informatyka czy lekarza. Ani jednego.


@AnonimoweMirkoWyznania: czyli już masz róznice z imigracja do Polski, bo liczba informatyków imigrantów licozna jest w tysiacach bodaj nastu.

A no i problem z parytetem plci. Wiekszosc imigrantow do Polski to faceci. Czy ktos moze mi przetoczyc badania pokazujace korelacje pomiedzy wojnami a za duza iloscia facetow?


@AnonimoweMirkoWyznania: Wiekszosc czasowych to faceci. Bo takie sa oferty na rynku pracy. Raz,
OP: @xniorvox:

Dowód anegdotyczny podany przez randomowego wykopka


A ja wlasnie Twoja wypowiedz tak traktuje bo ewidentnie nie jest poparta zadnymi badaniami ze te 6000 zgubilo dokumenty. "Jasne – uchodźców, bo przecież nie imigrantów socjalnych. Jasne – z Syrii, a nie z całego Bliskiego Wschodu i z połowy Afryki. Żodyn wszak dokumentów w morzu nie zgubił." Ale jakos przeczytalem calosc.

@PiotrFr: Dokladnie! Az wkleje Tobie @xniorvox: zdjecie z
AnonimoweMirkoWyznania - OP: @xniorvox: 
 Dowód anegdotyczny podany przez randomowego...

źródło: comment_1621522979WyWHIa2AAqLWixLsxyj5cQ.jpg

Pobierz
OP: Ponownie, moj wpis byl o tym jak PIS zamienia Polakow osobami ze Wschodu i dzieki temu rpzeszczepia jeszcze bardziej zasciankowosc niz przedtem. Dla osob ze Wschodu jakies tam naruszenie konstytucji to nic takiego bo przeciez Lukaszenka, Putin itd robia 100x gorzej wiec w Polsce,w porownaniu, jest wspaniale.

@Xing77: Tak, Niemcy nie wyjezdzaja z kraju ze wzgledow politycznych. Siedze w niemczech juz 5 lat i najczestszy powod wyjazdu Niemcow to
GłuchaBaba: Nie mieszkalem w Niemczech ale ogladam ich TV. Przeciez tam Polacy/Turcy drugiej generacji normalnie pracuja w policji/wojsku/firmach i to nie an entry level.

Nie zdziwiłoby mnie gdyby ukraiński stał się naszym drugim językiem narodowym, tak jak dziś jest nim polski w UK.


lol, po polsku tam nic nie zalatwisz, w miejscach turystycznych bedzie ulotka/audio w masie innych jezykow ale po polsku, nie. Na pubach masa roznych flag swiata, ale Polskiej
@AnonimoweMirkoWyznania: Chetnie poznalazabym dane, jaki procent Ukraincow to specjalisci. Na pewno mniejszosc, ale nie wydaje mi sie, zebysmy mieli podobna sytuacje do Niemcow i Turkow. Oczywiscie, wiekszosc z nich wykonuje dosc niskoplatne prace, ale sa lepiej wyksztalceni od Turkow, maja podobny jezyk i kulture, wiec lepiej sie integruja i latwiej jest im sie nauczyc jezyka. Póki co nie widac jakichs gett ukrainskich w polskich miastach.
PotężnaUkochana: Dostałem z urzędu pracy informację o stażu, urzędniczka do mnie zadzwoniła i powiedziała, że mam skontaktować się z pracodawcą, umówić się na rozmowę itd. Problem w tym, że 1 czerwca kończę 30 lat, a te staże są tylko dla osób poniżej 30 roku życia XD Mówiłem jej o tym, ale ona tylko powiedziała, że mam i tak się tam zgłosić, bo jako osobie zarejestrowanej w urzędzie nie wolno mi odmówić.
Tak, Niemcy nie wyjezdzaja z kraju ze wzgledow politycznych.


Niektórzy tak, inni nie. Jak wszędzie. To zależy od osoby.

Siedze w niemczech juz 5 lat i najczestszy powod wyjazdu Niemcow to polepszenie CV by pozneij wrocic do Niemiec i miec jeszcze lepsza prace. Popracuja 3-4 lata w londynie lub Zurychu i wracaja.


Ja znam z kolei takich co emigrują z powodów kulturowo-mentalnościowych. Tak jak piszę, to zależy.

Nie, bo inne kraje Europejskie
komentator: OP nie pisz bzdur !!! Niemcy przeciez caly czas masowo sciagaja ludzi i to malo wykwalifikowanych, ktorzy nawet nie maja zamiaru pracowac. Niemcy tez wyjezdzaja, nie tak masowo jak Polacy ale i Polacy tez juz tak masowo nie wyjedzaja jak kiedys. Widac ze obracasz sie w robotniczym srodowisku bo z niemiec tez wyjezdzaja ludzie mlodzi, z roku na rok coraz wiecej. Niektorzy nie chca zyc w geccie, bo coraz wiecej