Wpis z mikrobloga

https://youtu.be/L6kzQJlGgDA

Partie między silnikami szachowymi to zawsze kosmos dla normalnego śmiertelnika, stąd ten tytuł. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Postanowiłem przedstawić wam jedną z moich ulubionych partii między alphazero- najlepszy szachowy silnik, a popularnym stochfishem :)) Gdy patrze na grę środkową alphy to zdaje sobie sprawę jak mało jako ludzie wiemy o szachach.. (chyba że nazywasz się Magnus Carlsen) #szachy
  • 6
@TheBloody: Zacząłem przygodę z szachami niecałe 2 lata temu, lichess: 1900, chess.com koło 1600 (więc okolice marianczella na ten moment :P) natomiast ciężko pracuje na to żeby przekroczyć magiczną granice 2000 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bbrr: W szachach szybkich. Gram codziennie, debiutów uczę się po kilka godzin w weekendy, w tygodniu jak mam czas to też powtarzam. Zadania robie w miarę regularnie i teraz zaczynam wspomagać się jakimiś książkami.
@Daw7as: Bardzo szybko sie uczysz jak dla mnie. Ja mam na lichess jakies 1850 a gram juz ze 3 lata prawie codziennie a zaczynalem sie uczyc 10lat temu.
Kumpel za dzieciaka jezdzil na obozy szachowe, robil kategorie i teraz tez ma okolo 1800. Ja mowie o partiach 1+0, 2+1 czy 3+2.
Szachy szybkie to rozumiem ze masz na mysli powyzej 10min i mniej niz godzine?
@bbrr: W partiach 3+2 i 1+0 mam nieco ponad 1800 również :)) 1900 mam właśnie w partiach 10-minutowych. Jeśli grasz codziennie to możemy się kiedyś zmierzyć. Wracając do nauki, mój dziadek chodził całe życie do kółka szachowego i nieźle sobie radził (zaczynał po 20 roku życia, więc chwile później niż ja..). Może mam po nim trochę smykałki ( ͡° ͜ʖ ͡°)