Wpis z mikrobloga

a jak ludzie o tak małej wiedzy jak ówcześni mieli sobie tłumaczyć poszczególne zjawiska? wszędzie wymyślano odpowiedzialnych za nich, czy to jednego boga, czy poszczególne bóstwa, ewentualnie duchy, chochliki itp


@Deska_o0: No tak, ale to nadal jest absurdalne. To nie prawda, że im dalej na wschód, tym "lepsze religie" - każda religia jest gorsza, niż racjonalizm. I religie Wschodu to jednak turbo egzotyczne przemyślenia.

ale jako jedyny ją eksploatuje w aż
@johny-kalesonny: uczepiłeś się religii a pomijasz nurty filozoficzne których tam pełno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przypominam, że to bakterie (a więc zwierzęta) wywołały katastrofę tlenową i wybiły większość życia na planecie :)


@johny-kalesonny: dążymy od lat do tego samego

Nie ma tu stopniowania imho, kto gorszy a kto lepszy. Aktualnie człowiek ma największy wpływ na środowisko. Ale jest tylko zwierzęciem, więc nie jest "najgorszy"


@johny-kalesonny:
  • 0
@oakduck: ale się zesrałeś o to, że nie chciałem bawić się w gusła xD

Ignorantami to są właśnie takie lamuski, które mało rozumieją, a do kościoła chodzą, bo babcia kazała. Ja szybko zrozumiałem czym jest religia i powiedziałem proboszczowi, żeby się pucował.

Na koniec daj jakiś przykład powszechnego elementu popkultury, z którego normalna niewierząca osoba mogłaby poznać określenia o których mówi OP.
uczepiłeś się religii a pomijasz nurty filozoficzne których tam pełno


@Deska_o0: Chwila, mówiłeś o religiach. Filozofia to inna inszość.

dążymy od lat do tego samego


@Deska_o0: Zgadza się

oczywiście że jest stopniowanie i człowiek aktualnie nie ma sobie równych w zanieczyszczaniu i niszczeniu ziemi


@Deska_o0: Zgadza się. Ale wyczuwam takie niezdrowe przywiązanie do natury :D. Ja traktuję to jako zjawisko - natury nie do końca da się zniszczyć, da
Zresztą jakie to ma znaczenie jak długo ja czytałem biblię? Wystarczająco długo, aby stwierdzić, że to stek oderwanych od rzeczywistości bzdur. Jak w restauracji zamówię rybę z frytkami, a dostaję ewidentnie zgniły, śmierdzący produkt który może kiedyś nawet i był tą rybą, to nie będę próbował może jeszcze frytek, bo może chociaż frytki będą w porządku. Jedno oszustwo wystarczy. A w biblii tych oszustw wyłapałem niestety więcej. I w takiej sytuacji nie
Chwila, mówiłeś o religiach.


@johny-kalesonny: chyba mnie z kimś pomyliłeś, ja pisałem:

im dalszy wschód tym ciekawsze i mają większy sens zwłaszcza w dzisiejszym świecie, ale to pewnie zasługa tego że to bardziej filozofie niż religie

Zgadza się. Ale wyczuwam takie niezdrowe przywiązanie do natury :D. Ja traktuję to jako zjawisko - natury nie do końca da się zniszczyć, da się zniszczyć środowisko. Ale też efekt cieplarniany jest giga niebezpieczny i
im dalszy wschód tym ciekawsze i mają większy sens zwłaszcza w dzisiejszym świecie, ale to pewnie zasługa tego że to bardziej filozofie niż religie


@Deska_o0: No i piszesz przecież o religiach xD Gościu, ogarnij się

nie tyle co przywiązanie, a po prostu zdaję sobie sprawę że robimy wszystko aby uczynić ją niemożliwą do zamieszkania przez człowieka, siebie wybijemy, coś innego na bank przetrwa


@Deska_o0: To się zgadza
To nie Ty masz wybierać co Ci się w niej podoba, a co nie

@DeadIy: a kto ma wybierać co mi się nie podoba? ()

Podziel się ze mną proszę tymi oszustwami, na które trafiłeś


No to na pierwszy ogień głoszone cały czas nieskończone miłosierdzie boże:

Według rozkazu, jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn. Zabili również królów madianickich. Oprócz tych, którzy
Ignorantami to są właśnie takie lamuski, które mało rozumieją, a do kościoła chodzą, bo babcia kazała. Ja szybko zrozumiałem czym jest religia i powiedziałem proboszczowi, żeby się pucował.

Na koniec daj jakiś przykład powszechnego elementu popkultury, z którego normalna niewierząca osoba mogłaby poznać określenia o których mówi OP.


@DobrzeNaoliwioneLozysko: Kuźwa typie, poszukaj sobie, czytaj książki, oglądaj filmy, teatr nie gryzie interesuj się czymkolwiek poza Instagramem i kretynami z Warsaw Shore i
czy ja powiedziałem, że coś jest ważniejsze od drugiego? Po prostu oba pojęcia są poznawane gdzieś w szkole podstawowej. Akurat znajomość znaków informacyjnych to coś można powiedzieć opcjonalnego, bo nie jest się przez nie bezpieczniejszym, ale wie się gdzie można zrobić np.: siusiu


@lizakoo: chodziłem do szkoły katolickiej i musiałbym strzelać tutaj. Serio.
@Jabby: mam niestety chrzest, komunie i bierzmowanie, uczęszczałem na religie do końca liceum, bo trafił się fajny ksiądz. Słyszałam tylko o gorzkich żalach i nieszporach, ale nie wiem na czym dokładnie polegają, bo być na nich nigdy nie byłam.

Wnioski? Taki jest efekt przymuszania ludzi do sakramentów i wiary w gusła. Strata czasu, bo wiedzy ani wiary nie ma z tego żadnej. A mimo styczności - chcąc nie chcąc dość sporej
A skąd wiesz? Osoba niewierząca od razu musi się równać aktywiście LGBT?


@Jabby: w oczach fanatycznych katolików tak. Albo jesteś "nasz" albo tęczuś, komunista i jeszcze parę innych "ksyw" by się znalazło.
@Jabby: jaka tumanka xD zdecydowanie za mało godzin przymusowej religii w szkołach, skoro nadal nie macie podstawowej wiedzy. A potem probujecie się wypowiadać na dogmaty katolickie i co katolik powinien a co nie
@lizakoo: ja chodziłam na religię w podstawówce i nie mam pojęcia co oni tam wpisali za pojęcia. W naszym rejonie nie było takich pojęć jak minutki ani godziny, nieszpory to już w ogóle

Nieszpory – w Kościele katolickim przedostatnia część liturgii godzin, sprawowana w porze wieczornej, według tradycji o zachodzie Słońca. W prawosławiu oraz wschodnich obrządkach katolickich nabożeństwo to rozpoczyna każdy dzień liturgiczny.


never happend

były chrzty, komunie, nabożeństwo jak ktoś
znajomość dominującej religii w kraju nie jest powodem do wstydu


@piotrsnow: Fajne odwracanie kota ogonem xD
Żadna wiedza, nawet ta totalnie nieużyteczna, nie jest powodem do wstydu, ale wstydem jest uważać, że posiadanie wiedzy nt. głupich guseł to niby jakiś obowiązek tylko dlatego, że w kraju jest dużo katolików - zwłaszcza, że kraj się coraz szybciej laicyzuje, a polska konstytucja gwarantuje swoim obywatelom wolność wyznania. ( ͡° ͜ʖ ͡
@Pantegram to Ty odwracasz kota ogonem bo ja napisałem że jest przydatna a nie obowiązkowa ()

Poza tym cały czas tak usilnie nazywasz to gusłami i innymi epitetami że wydaje mi się że tylko chciałeś się dosrać bo tak xD
Cześć
@JamKarzeu2: Proste jak budowa cepa - miłosierdzie jest dla tych, którzy o nie proszą, chcą go i słuchają Boga.

Nie bądź zły do przesady i nie bądź głupcem. Dlaczego miałbyś przed czasem swym umrzeć?

Ponadto sam podajesz fragment, w którym jasno jest rozgraniczone co nakazał Pan,a co zrobili żydzi. Drugi fragment wyklucza już taki rozdział. Bóg będąc dawcą prawa, wymagał jego respektowania. Gdyby mieszkańcy wspomnianych ziem usłuchali jego napomnień, przestali grzeszyć
@DeadIy: Aaa już wszystko rozumiem. Bardzo fajną masz tą definicję miłosierdzia, taką wcale nie zamordystyczną i sadystyczną.
Wielkiemu bożkowi ktoś się nie spodobał, więc zlecił wymordowanie całych populacji i przykazał, aby absolutnie żadnej litości nie okazywać XD
RÓB CO MÓWIĘ, BO JAK NIE TO CIĘ ZABIJĘ ŚMIECIU!!! JESTEM BARDZO MIŁOSIERNY
A podobno wolna wola hahah

A zlecanie niewolnictwa przez boga też tak wyjaśnisz? XD

A jak chciał ukarać Dawida za morderstwo,
@JamKarzeu2:
Bóg powiedział róbcie tak a tak, bo inaczej jest kara. Ludzie robią inaczej. Bóg mówi nawracajcie się żałujcie za grzechy to wam przebaczę, bo jak nie to przecież wiecie jaka jest kara. Ludzie nie dość, że grzeszą to jeszcze odrzucają Boga i ni #!$%@? nie mają zamiaru szukać jego miłosierdzia. Bóg karze zgodnie z zapowiedzią. Ludzie - zdziwko lvl ^9000.

A jak chciał ukarać Dawida za morderstwo, i karą był
@Jabby pewnie nawet nie pamięta wszystkich przypadków i ich odmian, których też uczył się w podstawówce i nawet uzywa codziennie bez przerwy. Nie trzeba dawać takich trudnych przykładów jak skały wapienne :D