Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #leasing #najem #wynajem
Mirki, czy jest w stanie ktoś wymienić różnice wynikające z leasingu, bądź najmu długoterminowego zwłaszcza jeśli chodzi o koszta? Auto planuję wziąć na jdg, raczej wynajem - w sumie wszystko w cenie i przy tym wychodzi taniej #kia niż #seat i do tego mogę odliczyć 100% kosztów, a w przypadku leasingu ledwo 75%? (chyba że się mylę ( ͡º ͜ʖ͡º) ) I czy w takim wypadku (wynajem) wpłata własna też jest w 100% traktowana jako koszta?
  • 26
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@M1xowy: w leasingu finansowym jeśli nie chcesz wykupic to też.

@ghost717: ale jest sposób na niepłacenie za uszkodzenia: na koniec po prostu zgłaszasz wszystkie szkody z AC. Przy czym zwyżkę składki dostajesz Ty, ale jeśli bierzesz kolejny wóz też w leasingu to się nie przejmujesz zwyżką, bo leasing ma mniej więcej stałą ofertę ubezpieczenia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@M1xowy: mój łyka zawsze. Ale nie pamiętam teraz który to dokładnie. Zawsze zgłaszam że do kościoła pojechałem i wyszedlem, a tu auto poobijane i porysowane.

(Gorzej jak narobisz szkód w środku. Ale to już twoja wina ;P)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@staryhaliny: Odpryski na masce, porysowane felgi tez łykał? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@M1xowy: odpryski na masce to przecież normalne zużycie i leasingodawca (normalny) nie nałoży za to kary. Felgi to nie wiem - nie zgłaszałem nigdy, a rysy które miałem nie wykraczały poza normalne zużycie. Natomiast ostatnio kupowałem jakieś zamienniki kołpaków, bo oryginalne gdzieś wcięło. Dałem 100 zł a rzeczoznawca nawet nie pierdnął - przeszło ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
na koniec po prostu zgłaszasz wszystkie szkody z AC.


@staryhaliny: przecież szkodę z AC można zgłosić w ciągu kilku dni wiec nijak nie uwierzą, że jakieś zarysowanie które widać, że stare powstawało wczoraj,

a jak z jedną szkodą się uda ale nikt nie uwierzy, że nagle te wszystkie przecierki i pęknięcie szyby powstały jednocześnie jakie jedna szkoda

@SpalaczBenzyny: a co oni biegłego z mechanoskopii powołają żeby ustalic kiedy rysa czy
  • Odpowiedz
@M1xowy: @staryhaliny właśnie byłem ciekaw jak to na koniec wygląda podczas odbioru auta ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale na razie na żadnych jazdach testowych - nawet kilkudniowych niby nic nie wyszło - zwłaszcza, że wtedy lubię sprawdzać auto w 100% ( ͡º ͜ʖ͡º)

a tak ogólnie to planuję wynajem długoterminowy, 3 lata, #kia
  • Odpowiedz
@komoornik: pewnie ze nie ma szans, masz zgłosić szkodę jak tylko ja zauważysz. Nie ma szans ze ubezpieczalnia uwierzy ze obtarles auto w 5 różnych miejscach przy jednej akcji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@M1xowy: @staryhaliny właśnie byłem ciekaw jak to na koniec wygląda podczas odbioru auta ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale na razie na żadnych jazdach testowych - nawet kilkudniowych niby nic nie wyszło - zwłaszcza, że wtedy lubię sprawdzać auto w 100% ( ͡º ͜ʖ͡º)


a tak ogólnie to planuję wynajem długoterminowy, 3 lata, #kia

@ghost717: w dobrych firmach na dzień dobry dostajesz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ghost717: leasing to wynajem, z innymi ratami ale wynajem. Od obu odliczasz 100% dochodowego i 50% VAT.

@kuncfot: nie

Jest leasing finansowy i jest leasing operacyjny. Ten drugi można nazwać wynajmem. Ten pierwszy pozwala Ci nawet wciągnąć przedmiot leasingu na środki trwałe i jesteś jego właścicielem.

A to czy 50 czy 100% VAT zależy także od rodzaju pojazdu i sposobu korzystania z niego.
  • Odpowiedz
@staryhaliny: ja nie mówię tu teraz o tym kiedy była szkoda a kiedy zgłaszasz

jeśli będziesz miał kilka odprysków/zarysowań w losowych miejscach to w życiu ubezpieczyciel nie zakwalifikuje Ci tego jako jedną szkodę
  • Odpowiedz