Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomtom92: Spoko, mnie kiedyś strąbil a potem mnie przyhamowywal kark w BMW w tej sytuacji. Ja niebieski on pomarańczowy. Masz 2 pasy w lewo, z czego z jednego możesz jechać w lewo i zawrócić, a z drugiego tylko w lewo (ta #!$%@? reklama zasłania). No i ja leciałem lewym, a pan z BMW uznał że on jadąc prawym powinien wjechać sobie na mój pas( ͡° ͜ʖ ͡°)
Spejsky - @tomtom92: Spoko, mnie kiedyś strąbil a potem mnie przyhamowywal kark w BMW...

źródło: comment_1621277410ceP1zjvDs7t4BLeVFHjIQn.jpg

Pobierz
@ks2m @grzes1290 Dokładnie, jakiś cymbal kiedyś wymyślił sobie że te niezgodne z przebiegiem jezdni, bo przecież ona nie przebiega tak jak na tych strzałkach, cokolwiek ułatwiają. A tak naprawdę one wprowadzają w błąd i ta patologia znakowania trwa i nie widzę jej końca. Pisałem do zarządców dróg, uzasadniałem, ale oni odpisują że wszystko jest ok.
@tomtom92 Zielony w ogóle nie ma prawa tak jechać, nawet przy pustym rondzie bo to zabroniony prawem skręt w prawo z lewego pasa a strzałki nie odpowiadają przebiegowi jezdni, nie powinno ich być na tego typu rondzie bo tylko wprowadzają w błąd. Policja i sądy nie do końca to rozumieją ale przynajmniej trafnie wyznaczają zielonego jako winnego kolizji, nawet jak są te kretyńskie strzałki - czyli inaczej mówiąc sądy je po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vertical: Te strzałki mają sens tylko jak na tym rondzie są też światła. Wtedy w czasie działania świateł to nie jest rondo, tylko zestaw skrzyżowań i taki przebieg pasów jest usprawiedliwiony. Za to po wyłączeniu świateł kiedy rondo staje się rondem strzałki przestają mieć sens.
Te strzałki mają sens tylko jak na tym rondzie są też światła.


@kirsen: Nie zgadzam się, to nie o sygnalizację chodzi a o przebieg pasów ruchu. Zwróć uwagę - mamy strzałki na dwóch pasach - m.in. "prosto" - czyli w zamyśle idioty organizatora ruchu do wylotów. Mijamy strzałki, wjeżdżamy na rondo i widzimy że pasy ruchu wcale nie prowadzą do wylotów tak jak było to pokazane na strzałkach tylko biegną dookoła
vertical - > Te strzałki mają sens tylko jak na tym rondzie są też światła.

@kirse...

źródło: comment_1621322174WPPRIhkXB8H7v1xCOcyxr7.jpg

Pobierz