Wpis z mikrobloga

mnie to cieszy jak ludzie szydzą z tego 15k , to znaczy że to jest dużo, że nie potrafi ich etatowy mózg ogarnąć


@pigularz: Teraz jeszcze wszyscy zarzekają się, że przenoszą się do Czech. Gdzie składka emerytalna to 14,6% dochodu (ale nie mniej niż 1972 korony), zdrowotna - stałe 6,75% - czyli nie wiele im to zmieni
@magicznyfred: Do takich dochodów trochę się dochodzi. Studia kończysz w wieku 26 lat, pierwsza praca - zwykle rok, dwa się w niej spędza. Myślę, że po trzech, czterech, a pewnie u niektórych jeszcze później latach można dojść do takich pieniędzy, ale nie od razu - masz 30 lat na karku, 15k w dużym mieście to nie są kokosy. Wynajem mieszkania (nie klitki) - 2.5 - 3k zł. Jedzenie 1.8k na dwie
@keczynski: Starałem się wyjaśnić innym po prostu jak to wygląda z obserwacji mojego otoczenia i w jakim wieku większość z moich kolegów to osiągnęła. Sam jestem jeszcze przed 30 i oscyluję w okolicy większych kwot, natomiast dalej uważam, że w dużym mieście i z rodziną na utrzymaniu 25-30k złotych to nie jest bogactwo, co innego dla singla. To normalne życie pozwalające mieć własne mieszkanie, jeździć lepszym autem i pojechać sobie kilka
@Sabarolus: możesz przytoczyć moja wypowiedź. ?
A co do księgowego . Są 2 rodzaje.
1 klikacz komputerowy typowy urzędnik.
2. Chad ogarniacz który nie pozwoli przepalać ci bezmyślnie kasy.

Każdy na początku przerabia księgowego urzędnika. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pigularz: ależ księgowych jest cała masa - ty mówisz o księgowych z biura rachunkowego, którzy zajmują się małymi firmami i ogarniający często bardziej podatki niż faktyczne rachunkowsc finansową i zarządcza, której w zasadzie wiele nie ma w takiej firmie.
Ja mówię o głównej księgowej w większej firmie, zespołach kontrolerów finansowych czy zwykłych samodzielnych księgowych pracujących dla jednej firmy, które zajmują się wszystkim.

Poniżej Twoja wypowiedź

mnie to cieszy jak ludzie szydzą
@Sabarolus: nie wiem czy posiadasz, może masz przedsiębiorczy, odpowiadasz sobie coś czego nie powiedziałem. Ale przykład pierwszy z brzegu podczas gdy typowy trybik etatowy wraca po pracy i już ma fajrant , niektórzy zastanawiają się jak ulepszyć swój biznes, co można sprzedać, gdzie znaleźć optymalizację, cała kasa przechodzi przez nich , wiesz wiedzą jak bardzo system ich rucha, planują do przodu, układają sobie elastyczne grafiki, czasami charuja po 350h w miesiącu
taki rok prowadzenia DG to przydałby się każdemu w Polsce , bo jak na razie ludzie nawet nie wiedzieli że mieli składkę odliczana od podatku buahahaha


@pigularz: ludzie w Polsce generalnie nie mają pojęcia o podatkach czego najlepszym potwierdzeniem było dla mnie zawsze idiotyczne brandzlowanie sie kwotą wolną, sugerujące, że nie rozumieją jaki odsetek potrąceń to faktycznie dochodowy, a jaki ubezpieczenia społeczne ogółem.

Ale przykład pierwszy z brzegu podczas gdy typowy
@Sabarolus: pogardę ? Przecież to DG jest pod ostrzałem i ledwo się broni, dostaniemy wpierdziel i tyle. Więcej osób się zniechęci i zostaną tylko korporacje, etat i garstka rebeliantów. Sam osobiście odczarowalem z etatu 2 osoby. ( ͡° ͜ʖ ͡°)