Wpis z mikrobloga

Lekarzu, Programisto, Dentysto, Prawniku, Ekonomisto, Inżynierze - uciekaj póki jeszcze można.

Po ogłoszeniu tzw Nowego Ładu część ludzi nadal ma rozterki czy może by tu jeszcze nie zostać. Chciałbym przedstawić tu swój punkt widzenia i argumenty dlaczego siedzenie w Polsce to najgorsze możliwe rozwiązanie.


Dla większości Polaków jesteście ścierwem [pic rel]. - Masz jeszcze wszystkie zęby? Nie walisz małpki przed robotą? Nie jeszcze na obiad tylko gotowanych kartofli polewanych łzami biedy? A może chodzisz przynajmniej raz w miesiącu do restauracji? Jeśli tak to znaczy, że jesteś nowobogacką burżuazją i wrogiem ludu pracującego. Należy pluć Ci w ryj gdziekolwiek się tylko nie zjawisz. Ogromna część przeżartego rakiem komuny polskiego społeczeństwa nienawidzi Cię z powodu życia choćby minimalnie lepszego niż ich własne. A wraz z narastającą recesją ten trend będzie się tylko nasilał. Dodatkowo rząd traktuje Cię tylko jako dojną krowę, nie dając Ci absolutnie nic w zamian. Czy warto żyć i pracować w takich warunkach? Czy warto płacić podatki na ludzi, którzy mają o Tobie takie zdanie?

To dopiero początek - Kiedy władza zobaczy brak społecznego oporu z powodu opodatkowania "bogaczy" rozsmakuje się tylko w łatwych pieniądzach uzyskanych zerowym politycznym kosztem i będzie brnąć w to dalej. Nim się obejrzymy będziemy mieć niemieckie czy szwedzkie podatki, z jakością usług publicznych na poziomie Ukrainy.

Inflacja - już kolejny miesiąc z rzędu jesteśmy niechlubnym europejskim prymusem pod względem poziomu wzrostu cen, niebezpiecznie zbliżając się do pułapu 5%. Nawet jeśli wliczysz sobie nowe pisowskie podatki w koszta swoich usług, to i tak galopujące ceny błyskawicznie będą zjadać Twoją wypłatę. Przez kolejne lata odnotujesz będziesz tylko na minusie.

Definitywny koniec taniego życia w Polsce - jeszcze do niedawna rzeczą, która odciągała wielu ludzi od emigracji były niskie koszty życia w kraju. Wynajem w miarę przyzwoitego mieszkania za 2k, normalne jedzenie za 1000zł miesięcznie, kupno mieszkania w dużym mieście za 500k złotych, a nie 400k euro. Te czasy już odchodzą. W kolejnych latach będziemy obserwować wyrównywanie się poziomu cen między Polską, a bogatymi krajami Zachodu (oczywiście tylko cen, a nie zarobków).

Tu się już nic nigdy nie zmieni - O ile do 2015 roku dało się nad tym jeszcze zapanować, to PiS otworzył puszkę pandory z postkomunistyczną zgnilizną. Władzy nie obchodzą pracujący i wykształceni ludzie z dużych miast. Obchodzą ich tylko emeryci, patologiczne madki500+ czy bezrobotni alkoholicy na socjalu z wykształceniem podstawowym. Obecny rząd "nauczył" miliony Polaków, że dobrobyt nie bierze się z ciężkiej pracy i rozwoju. Tylko z socjalu i opodatkowania tych znienawidzonych bogaczy. Nikt już tego nie powstrzyma. Nawet jeśli PiS upadnie to każda kolejna władza przez minimum pokolenie będzie musiała iść tą samą drogą.

A że emigracja i dostosowanie się do nowych warunków może być bolesne? No cóż. Wg zapisków moja rodzina żyła na jednym konkretnym regionie Polski przez ostatnie 600 lat. Mimo to mogę dziś znaleźć więcej ludzi z moim nazwiskiem w samym tylko USA niż w Polsce. Przez ostatnie 200 lat przed biedą i patologią uciekło z tego kraju z 15 milionów ludzi, jak nie więcej. Spytajcie ich czy ich potomków czy są dziś szczęśliwi z powodu decyzji swoich przodków i czy gdyby mogli, wróciliby znów tej do szarej Polski. Należy tu planować przyszłość długookresowo. Nie na 1-2 następne lata, a na 20-30 lat.

Wybrałem obrazek pic rel do tego wpisu, bo jest on bardzo metaforyczny. To nie jakiś sfrustrowany Seba chce Ci napluć. w ryj. To pluje na Ciebie cały ten kraj.

#nowylad #emigracja #programista15k #neuropa #antykapitalizm #oswiadczenie #bekazpisu
amantadeusz - Lekarzu, Programisto, Dentysto, Prawniku, Ekonomisto, Inżynierze - ucie...

źródło: comment_1621172473WcOWEWOi6SlnYW5qPld30W.jpg

Pobierz
  • 163
Czy chciałbyś, żeby musieli xD? Twoja polityka dosłownie opiera się na #!$%@? biedakom, by się nie mogli dorobić, a potem plucie na nich. Przepis na polaryzację i ekstremizm polityczny.


@WilhelmNeuropek: tak by było sprawiedliwie, wszyscy mamy dostęp do tego samego państwa, więc dla czego ja mam płacić więcej albo mniej niż ktoś inny. Obaj wiemy, że to niemożliwe, więc trzeba iść na jakiś kompromis. Na pewno nie jest nim kolejne dojebywanie
@amantadeusz: Zanim PiS doszedł do władzy to myślałem że będę mógł spokojnie żyć w Polsce zarabiając co prawda mniej niż na zachodzie Europy ale przynajmniej ciesząc się bliskością rodziny i przyjaciół. Teraz widzę, że niebezpiecznie rozpędza się retoryka walki z burżujami, czemu przyklaskuje spora cześć społeczeństwa. A takie screeny jak ten, który wstawiłeś mnie przerażają - wiele poświęciłem by być tym „klepaczem kodu” (lata nauki, studia, rozmowy kwalifikacyjne itp) a potem
Ale męczy to, że wysyłam badania za skutecznością systemu progresywnego i szkodliwości #!$%@? biedaków


@WilhelmNeuropek: no na pewno, biedaki do których bogaci dopłacają są #!$%@?. Ja wiem, że weekend ale odstaw harnasia.

Także są progresywne, i to nie jest złe xD.


masz racje, idź już.
mają mniej na podstawowe potrzeby.


@WilhelmNeuropek: z ciekawości co określa podstawowe potrzeby? czy np fajki i alkohol to potrzeba czy luksus? imo np lud nie powinien miec dostepu do alkoholu bo widzimy co niektorzy po nim wyprawiają
@WilhelmNeuropek Tylko zapominasz o jednej sprawie. W Polsce ci na najniższej skutecznie jebia to państwo pracując na czarno i mając płacone pod stołem.

To jest rak tego państwa, a nie płacący realne podatki specjaliści pracujący na liniowce.

To właśnie przez to Ci niby biedni często wcale tacy biedni nie są. Dodaj do tego 500 plusy, srusy i się okazuje, że pracując legalnie na biało będziesz miał gorzej niż ten ziomek na czaeno
@amantadeusz: Nie widzę powodu dla którego mający własną firmę miałby płacić niższe podatki niż osoba pracująca na etat. No dobrze: niech płaci odrobinę niższe, żeby zachęcić ludzi do przedsiębiorczości.

Ale taki #informatyk15k to żaden przedsiębiorca w większości przypadków, tylko człowiek który uciekł z UoP żeby płacić mniej podatków a korzystać z infrastruktury publicznej tak samo jak gość płacący proporcjonalnie więcej podatków niż on. Więc jak PiSu szczerze nienawidzę i gardzę, to
@Tetsuya: Dlatego że nie zgadzam się z antysemicką propagandą budowaną na podstawie wyrwanych z kontekstu filmików i półprawd.

Czego dowodzi ten filmik? Mundurowi są tam w ogromnym stresie, bo to nie jest luz jak w Europie, tylko stan wojny. Wśród protestujących mogą być strzelcy, zamachowcy samobójcy, mogą być kobiety, które pod swoimi muzułmańskimi ubraniami trzymają noże, gotowi do ataku.

To nie jest żadna abstrakcja. To są realne sytuacje i taktyki palestyńskich