Wpis z mikrobloga

Gdzie najtaniej dostanę profile zamknięte, kątowniki itp?
Kiedyś kupowałem 40km od siebie ale chyba taniej wyjdzie zamówić z neta, w mojej mieścinie są jakieś hurtownie wyrobów hutniczych ale mają takie ceny na stal czarna, że możliwe że jeszcze malują to proszkowo i spawaja dla klienta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może jakiś bricoman, Castorama czy inny metalzbyt z dostawą kurierem? Czy znaleźć Janusza mniejszego odemnie na allegro?

#remontujzwykopem #zrobtosam #majsterkowanie #metalurgia #stal
  • 56
@pu100stan: najtaniej - kibelmarkety, ale w bardzo ograniczonym asortymencie. Jak chcesz mieć swobodę wyboru, to szukaj lokalnej hurtowni stali budowlanej (z normalnymi cenami - no musi być taka). Allegro - koszt transportu Cię zabije, chyba, że jakieś krótkie odcinki.
@pu100stan: Zwykle brałem z metalzbytu(trzymają pod dachem), ale w związku ze wzrostem cen stali, większe ilości danego kątownika/profila udaje mi się upolować na allegro jeszcze w starych cenach. Ostatnio kupowałem ze sklepu mikstalpila, trochę długo się czeka 5-6dni roboczych, ale ceny dobre. Jakość taka se, trzymają na dworzu.
@Rafalski45: @Irthorr: mówimy o tym pomorskim metalzbycie? Gdzieniegdzie trzymają na dworzu z tego co widziałem. Też w Wielkopolsce i chyba świętokrzyskim widziałem metalzbyty ale nie powiązane z żadnym.

@Gruby_Wujo: jakieś 40x40x2/3 60x30"x2/3 (*mogloby hyc 60x20 lub 60x40), profil 30x30x2 i chyba 20x20x2i może jakieś kątowniki 30x30 albo 30x40
@Gruby_Wujo: @Rafalski45: niee, ten Pomorski to Pomorski. Pamiętam jak gdzieś w głębi polski mówiłem kobiecie w metalzbyckie że muszą mieć ten nip firmowy bo w Gdańsku często kupuje, niestety, chciałem przyswirowac a wyszło jak zwykle.
Ww Pruszczu kojarzę, że było kilka firm z tanim metalem, czy to hydraulika czy właśnie rury i profile
@Gruby_Wujo: @Rafalski45: to jeszcze jak z Pomorza jesteście panowie fachowcy to ile teraz się płaci za malowanie proszkowe? To się liczy w m3, MB, na oko czy na kg? Kiedyś jak piaskowalen czasem to kolega mi wrzucał do pieca co chciałem i w sumie za flaszkę zawsze, czasem za darmo. I czy można uzyskać jakiś efekt malowania proszkowego nie wiem, jakaś farba kauczkowo epoksydowa czy coś? Bo pistoletem tyle warst