Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Kupno auta.... dylemat wiadomo. Może ktoś mi doradzi w temacie. Bo ciężko mi się w nim odnaleźć.

Po pierwsze nie spieszy mi się bardzo że zmianą auta, więc zastanawiam się czy nie lepiej poczekać w nadzieji że ceny trochę pospadają z związku z wygaszaniem pandemii??

Bo drugie sam wybór auta. Budżet ok 40 k. Combi z przestronnym bagażnikiem (choć nie powiem serce ciągnie do suvów, ale rozsądek kazał się opanować ;). Z opcją na benzynę+gaz. Najbardziej zależy mi na niezawodności, niskim spalaniu, taniej eksploatacji.
Z marek I modeli jestem otwarta na wszystkie prócz marak z koncernu VW. Auta które rozważam to kia ceed, hyundai I30/I40, toyota avensis, ford mondeo, renault megane.
Ktoś podobne problemy i miałby swoje przymyslenia w temacie?

Całe to kupowanie auta to strasznie skomplikowana sprawa ()

#samochody #motoryzacja
  • 12
@mikaliq: Kolega @nalot_1 dobrze prawi.
Avensiski są ogólnie niezawodne, to segment D, więc wyposażenie też ciekawsze, no i te silniki benzynowe w Avensisie lubią się z gazem, co nie jest oczywiste dla Toyoty.
Z mankamentów to powiem, że w toyotach (ale segment C) fotele bywają niewygodne - bolą plecy po długiej trasie. Ale może w Avensisie jest z tym lepiej.
Poza tym wiadomo - części będą droższe niż np do Skody,
@marek-125: aż tak wielkiego auta mi nie trzeba :) ale spory bagażnik mi potrzebny, bo będzie w nim na stałe coś takiego jak poniżej :D

SUVy to głównie moja wizualna zachcianka, ale za drogie to i za dużo pali ;)

@Kotouak: bardzo mi się avensis, ale wydaję mi się że przekracza mi budżet i w sumie to mi bardziej rozważam aurisa właśnie z tego powodu :p Tylko już taki chaos
mikaliq - @marek-125: aż tak wielkiego auta mi nie trzeba :) ale spory bagażnik mi po...

źródło: comment_1621152368Xs6EMQOgDzKsTDE5AbLtco.jpg

Pobierz