Wpis z mikrobloga

Nie oszukujmy sie, nigdzie nie wyjedziecie, bo na zachodzie płacilibyście jeszcze wiecej podatkow i składek, nie znacie jezykow poza dukaniem po angielsku i za bardzo pieklaby was dupa jakbyście musieli wydawać na utrzymanie dwukrotniść tego co w polsce.

Jakby faktycznie wam przeszkadzała niska jakość usług publicznych to już dawno, chociażby w trosce o własne zdrowie, wyjechalibyście za granice.

#programowanie #programista15k #nowylad
  • 23
@Tranzystor_IGBT: Jestem programistą żyjącym na emigracji ponad dwa. Nauczyłem się kilku rzeczy:
- Za swoje podatki mogę dostać coś w zamian, na przykład dobrze dobrze działającą służbę zdrowia. Natomiast w Polsce, wzrast ze wzrostem podatków spada dostęp do usług publicznych i ich jakość
- Jest bardzo cienka różnica pomiędzy płaceniem swojego fair share, a populistycznym opodatkowaniem ludzi najlepiej zarabiających tylko dlatego że lepiej zarabiają
- Nie każdy programista to klepacz uprawiający
@groman43: jak najbardziej zgadzam sie ze wszystkim ( ͡° ͜ʖ ͡°) co napisałeś. Problem w tym że tak naprawde typowy wykopowy #programista15k ma w dupie fair share i wysoka jakoscnuslug publicznych, bo obchodzi go tylko hajsiwo na jego koncie. Gwarantuje że ten sam ryk byłby gdyby kasa nie szła na rozdawnictwo tylko np. na służbe zdrowia, infrastrukture, reforme systemu emerytalnego. I tak by płakali że przecież w
ma w dupie fair share i wysoka jakoscnuslug publicznych, bo obchodzi go tylko hajsiwo na jego koncie.


@Tranzystor_IGBT:

Przypomina mi to polskie wsie. Jakieś Volvo pod domem, SUV czy inne dobre auto, domek piękny odnowiony, a drogi #!$%@?, zero budynków użyteczności publicznej i smrodzenie sąsiadowi śmieciami z pieca xD, generalnie psy dupami szczekają. Widać że albo mają to w dupie i nie lobbują w gminach, albo po prostu nie chcą się
jakość usług publicznych


@Tranzystor_IGBT:

dobrze dobrze działającą służbę zdrowia


@groman43: O jakim kraju wy mowicie? Bo w niemczech lekarze sa na podstawie moich doswiadczen mniej kompetenetni niz w PL a policja w zasadzie nie dziala. Kazde zgloszenie konczylo sie "a probowal pan sam to rozwiazac? Nie? No to przyjedziemy jak pan z nimi pogada i da znac".

Niemcy to kraj z kartonu

@Tranzystor_IGBT synuś mieszkałem 2 lata w Czechach. Gadam biegle w 4 językach (w tym polski) i tam są jedne z niższych podatków w Europie. #!$%@? się znasz, to wracaj do biedronki na etat i zamknij mordę jak nie masz pojęcia o czym mówisz. W Polsce prowadzę 3 firmy i mam 2 za granicą i wyjeżdżam tam za rok bo nie lubię się stresować polityką, a mieszkając za granicą tym się nie przejmowałem.
poza dukaniem po angielsku

nikt klepaczowi od kopiuj-wklej ze stack overflow z #!$%@? angielskim w mowie nie da 100kGBP.

@Tranzystor_IGBT: Przemożny ból dupy przez ciebie w tych postach przemawia. Jak taki kozak jesteś, dokształć się to nawet i 20k zgarniesz - ja szukam kompetentnych ludzi już 3 miesiąc do projektu na wczoraj - zainteresowany?
@Tranzystor_IGBT hehe to nie o podatki chodzi mój drogi.
Niedawno robiłem taka analizę.
Otóż chciałbym sobie kupić auto. Wszedłem więc na stronę średnich aut, bo na takie mnie stac. Ford.pl.
Skonfugurowalem sobie wypas auto, nowego fokusa, silnik 1.1 (maksymalna moc, jak szaleć to szaleć), jakieś #!$%@? ksenony i pakiety. Ok, 120 tysięcy zł.

Zrobiłem to samo na stronce ford.de. Tam już dają silnik 2.0 i to już powinien być wystarczający argument gdzie