Wpis z mikrobloga

Hej, za rok mam zamiar przeprowadzić się do #trojmiasto. Mieszkałem już tam podczas studiów I stopnia, ale w akademiku i studiowałem dziennie (praca tylko dorywczo). Teraz 2 lata przepracowane w miarę w branży i studia zaoczne

Pytanie brzmi - W jakich miesiącach najlepiej szukać tam pracy, mieszkania? Rozumiem, że wrzesień to będą najwyższe ceny za wynajem? A z pracą jak?

Myślałem może właśnie o sierpniu/wrześniu, ale słucham państwa, jaka pora roku byłaby możliwie najlepsza

#gdansk #gdynia #pracbaza #korposwiat #praca #nieruchomosci
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@v-tec: Tak, piętnaście - dwadzieścia minut z Mrzezina czy Zelistrzewa. Na cholerę gnić w zakorkowanej Rumi? Co tam takiego jest? Sam mam jeden dom w Gdyni i drugi pod puckiem, a pewnie wkrótce postawię jeszcze coś w Dębkach. Po co gnić w mieście, stać w korkach, na światłach, słuchać nocami echa wyjących ścigaczy? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: szukanie pracy to IMHO najlepiej styczeń-czerwiec i potem wrzesień listopad. Zima i okres urlopowy - raczej mniej się szuka ludzi, ale różnie to bywa.

Szukając miejsca do zamieszkania sprawdź opcje dojazdu. Bo samochodem może być długo (spore korki w godz. porannego i popołudniowego szczytu) a z przesiadkami kiepsko. Całkiem dobra opcja to praca blisko przystanku SKM i dojeżdżanie SKM właśnie.
  • Odpowiedz
@Zajebiozaur: co się do mnie p------------z? pracuję zdalnie, wczoraj wyjątkowo musiałem jechać autem do biura, normalnie skm jeżdżę (jak muszę) i mam w d. te p------e korki w godz. szczytu.
  • Odpowiedz
@v-tec: Mówimy o dojeździe do pracy w trójmieście. Ja podałem przykład dojazdu z Mrzezina, Ty podałeś przykład kretyńskiego wystawania w korkach, jeżdżąc z Rumii, którą od zawsze w Gdyni nazywamy Rumunią.

Może jeszcze podaj przykład dojazdu z Koszalina.
  • Odpowiedz
@Zajebiozaur: obecnie google podaje mi 28 minut dojazd Mrzezino-Gdynia PKP. Rano/po południu zapewne więcej, także nie świruj, że 15 minut. Do Gdańska jeszcze dłużej.

Z mojej strony EOT bo się nie dogadamy.
  • Odpowiedz
@v-tec: Chłopie, od dwudziestu lat jeżdżę tamtędy, bo mam siedzibę firmy w tamtym rejonie. Będziesz mi, k---a, sugerował googlem ile czasu się tam jeździ. ()

Gość szuka pracy, nie jest stąd, pyta gdzie i jak się urządzić, więc jako przedsiębiorca piszę mu jak to ogarnąć najskuteczniej. Nie jeżdżę SKMką, ostatni raz jechałem nią z piętnaście lat temu i to chyba po kilkuletniej przerwie.
  • Odpowiedz
@v-tec: jak drogą jest pusta to można spokojnie w tyle dojechać. Problemem jest to, że rzadko jest pusta, a teraz jeszcze mocniej się korkuje przez remont Kwiatkowskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@v-tec: @Zajebiozaur: serio teraz będziecie robić tyrady o czasy dojazdów ;) mieszkam w 3citi pół roku i jedyne gdzie jeżdżę to Rumia 2x w miesiącu; nie wiedziałem że to się nazywa Rumunią ;) ale pasuje :) z Sopotu zawsze godzina+; z Gdyni fort forest zdecydowanie lepiej mimo że to tylko 5km mniej; generalnie lepiej jeździło mi się po Warszawie ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@DildoShwaggins: Nie ja zacząłem gównowysryw o dojazadach z podmieskiej wsi, pomiędzy trójmiastem a "wejerowem". ( ͡º ͜ʖ͡º)

Próbowałem facetowi rzetelnie nakreślić sytuację, ale przyszła Rumunia i się zaczęło. ()

Dlatego, jeśli chce się latem jeździć po trójmieście, to nic lepszego od motocykla.
  • Odpowiedz
@DildoShwaggins: typ wysuwa jakieś durne wnioski na podstawie mojego jednego wpisu, a poza tym pisze bzdury o czasach dojazdu.

3city od jednej strony przyblokowane jest morzem tj. zatoką, i jest relatywnie niewiele dróg do przemieszczania. Jak utkniesz w newralgicznym punkcie to masakra.

Nie wątpię, że po Wawie lepiej się jeździ. Rzadko tam bywam ale nie mam problemów z przemieszczaniem się tam samochodem.
  • Odpowiedz
@Hardporecorn: Mrzezino - Gdynia Główna np. dworzec PKP? To jest 20km. Nie mówimy o znaku "Gdynia" - to bez problemu. 15 minut? Nie, nie 16 ani 15m45s. Chyba o 2 w nocy sportowym autem.
No offence z mojej strony ale to jest mało realne.
  • Odpowiedz
@v-tec: Z ronda na Pogórzu przy Dąbka zajmowało mi to 9 min jak mieszkałem tam jeszcze rok temu do pracy, która jest ze 400m od Gdyni Głównej i to bez żadnej spiny, wolniej niż przepisy dozwalają na maksimum, więc myślę, że w 15 minut do Mrzezina dałoby spokojnie radę
  • Odpowiedz