Wpis z mikrobloga

Cześć
Słuchajcie mam zagwozdkę, mianowicie moja Żona zawsze marzyła o własnym butiku. Staram się ją racjonalnie kierunkować więc zaproponowałem żeby zaczęła od butiku onlineowego.

Jeśli chodzi o asortyment to przede wszystkim włoskie szwalnie. To co zamawia to w moment jej się sprzedaje na vinted i olx. Powiedzcie mi proszę, jest sens się w to bawić ? Nie ma podobnych butików w necie pierdyliard ? Mam własną działalność więc tutaj mam to ułatwione. Próbuje do tego podejść na chłodno i szukać plusów i minusów takiego biznesu.
Zaznaczam: na początku jak będzie na 0 to będzie ok, byleby nie dokładać. Bardziej chodzi o spełnienie marzenia. Doświadczenie w e-commerce mam ponad 10 letnie jako kupiec/PM jednak w branży elektro więc jakieś doświadczenie niby tam mam. Ale jestem ciekaw waszych opinii za które z góry dziękuję.

#kiciochpyta #biznes #handel #modadamska #modameska #ecommerce #pracbaza
  • 39
@amabiel decyzja o otwarciu biznesu wymaga trochę więcej info niż podałeś. Ile sprzedała? Jaki popyt? Jakie miasto? Jaki czynsz? Jakie koszta? I wiele innych..
@Mac02 czynsz zerowy bo narazie tylko online. Miejsce magazynowe mamy u siebie czyli za free. Powiedzmy że w tym momencie robi miesięcznie około 5k obrotu, marża uśredniając po kosztach około 40-50%
@amabiel no to jeżeli on-line to wystarczy wydać 3-5k(?) Na stronę i obsługę płatności. Jeżeli nie robi nic innego to co szkodzi spróbować?
@devones za 20-30k to jej kupię używanego fiata 500 i zapomni o butiku. Nie chcę wchodzić aż tak grubo, jeśli sam początek przy proporcjonalnie niższych nakładach mkt ( nie mówimy tutaj o 100zl, tylko o normalnej kwocie ) pozwolą wyestymowac budżet mkt na takim poziomie i będzie się on bronił to nie ma sprawy. Nie chcę się bawić jak tag krypto w shitcoiny wchodząc all in od razu... ( ͡° ʖ
@amabiel: adsy i fb to jest koszt taki ze wsystko idzie w kampanie. Ogarnij kampanie PLA - podpinasz katalog sklepu i pusc w inteligentna kamapanie w grupe docelowa odpowiednia + mniejsza kampanie na remarketing osob ktore byly na stronie i odwiedzily. (fb, bo google z automatu dzieli budzet na remarketing i nowych). Pakujesz 2k msc w kampanie i 2k idzie na wyswietlenia. Zobaczysz jaki bedzie koszt jednego zakupu. Wazniejsze moim zdaniem
@amabiel: z racji, że mam spore doświadczenie to powiem Ci z czym musisz się liczyć:
1. nie będziesz miał żony, cały czas będzie poświęcała na butik, IG i FB, to praca na 2 etaty (zdjęcia, obrabianie, wstawianie, opisy, media społecznościowe, odpisywanie klientkom, pakowanie paczek, zamawianie kuriera, zakupy, itd).
2. licz się że jak nie włożysz 5 k w reklamę, to nie zarobisz. A zarobek nie będzie taki jak oczekujesz - teraz