Wpis z mikrobloga

Kapitaliści płacili ludziom 1300 zł netto za cały miesiąc pracy, a później są zdziwieni, że niektórzy wolą żyć za 500+ niż #!$%@?ć na pasożyta na 3 zmiany xD.

Kapitaliści w #usa zmuszają ludzi do płacenia horrendalnych sum za studia czy leczenie, a później są zdziwieni, że ludzie popierają AOC czy Berniego xD

#antykapitalizm #bekazprawakow
  • 76
Nie mam nic do płatnych studiów


@hansschrodinger: ja tam nic bym nie mial do platnych studiow, jezeli praca mlotkowego w fabryce mlotkow pozwalalaby na komfortowe zycie. W momencie gdy wyeksportowali cala produkcje do krajow trzeciego swiata, dla wlasnych zyskow. I przy zmniejszonemu zapotrzebowaniu na pracownikow fizycznych, wymagaja studiow do pracy za niewiele wiecej niz minimalna. To pokazuje jak chory jest system.
@szubiduba: wyobraź sobie, że nie.

Pracownik i pracodawca nie potrzebują żadnych ustaw, gdzie jest określone kto i ile powinien zarabiać. Jeżeli pracownik ma 2 oferty pracy w branży: jedną za 3000, a drugą za 4500 to wybór jest raczej prosty. A jeżeli jest deficyt pracowników to wtedy wypłaty idą w górę. Przykład? Branża wykończeniowa.
2 lata temu moi rodzice robili remont jednej łazienki, a w grudniu 2020 drugiej. Przeliczając na m2
@cranberry250: ehh i znowu ten argument i znowu muszę go obalić. Otóż twój przykład odnosi się do usługi czyli wykończenia i jeżeli jest większe zapotrzebowanie to rzeczywiście dostarczyciel takiej usługi zarobi więcej, ale jeżeli już musi zapłacić pracownikowi to zapłaci mu tak mało jak to tylko możliwe. Doskonałym przykładem jest branża IT. Jest tak duże zapotrzebowanie na pracowników, że do mnie do zespołu szukają kogokolwiek już od 3 miesięcy. Czy proponowane
Dla nich drugi człowiek to jak przedmiot.


@4d70c20916ae4e859918711a35165f21: No bo tak jest. Dlaczego mam podchodzić z empatią do obcej osoby, która jest dla mnie całkiem obojętna? Dzisiaj taki człowiek żyje, a jutro nie a w moim życiu nic się nie zmienia. To samo zresztą z poziomem jego życia.

Kapitaliści płacili ludziom 1300 zł netto za cały miesiąc pracy


@Ignacy_Loyola: Bo ich praca nie jest więcej warta. Problem w tym, że
@qusqui21:
ja tam nic bym nie mial do platnych studiow, jezeli praca mlotkowego w fabryce mlotkow pozwalalaby na komfortowe zycie. W momencie gdy wyeksportowali cala produkcje do krajow trzeciego swiata, dla wlasnych zyskow. I przy zmniejszonemu zapotrzebowaniu na pracownikow fizycznych, wymagaja studiow do pracy za niewiele wiecej niz minimalna. To pokazuje jak chory jest system.
+1000 byczqu
: wyobraź sobie, że nie.


Pracownik i pracodawca nie potrzebują żadnych ustaw, gdzie jest określone kto i ile powinien zarabiać. Jeżeli pracownik ma 2 oferty pracy w branży: jedną za 3000, a drugą za 4500 to wybór jest raczej prosty. A jeżeli jest deficyt pracowników to wtedy wypłaty idą w górę. Przykład? Branża wykończeniowa.

2 lata temu moi rodzice robili remont jednej łazienki, a w grudniu 2020 drugiej. Przeliczając na m2 ta