Wpis z mikrobloga

Mieszkasz sobie spokojnie w typowym PRLowskim wieżowcu na warszawskiej Woli, z balkonem na zachód. Pewnego dnia w wąską działkę przed tym blokiem deweloper wciska swoją inwestycję - i słońca w swoim mieszkaniu już praktycznie nie uświadczysz.
#patodeweloperka #budownictwo #nieruchomosci #warszawa #wola
Lolenson1888 - Mieszkasz sobie spokojnie w typowym PRLowskim wieżowcu na warszawskiej...

źródło: comment_1620543944lAoASUmPAetxEWMI7wl8XJ.jpg

Pobierz
  • 112
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@trzydrzwiowypentaptyk:

biedna stara babcia z właśnościowym mieszkaniem w najdroższym mieście Polski nie będzie miała światła, bo ludzie nie chcą dojeżdzać do pracy 50km

To mogli mieć lepszych starych, którzy się sprowadzili obok tej babci, a nie w jakiejś biedarodzinie całe życie, tylko teraz się sprowadzili do

najdroższego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lolenson1888: mirku, jeśli to jedyna strona na którą mieszkanie ma okna i nie mieszkasz w kawalerce, to inwestycja która się buduje ma obowiązek zapewnienia ci co najmniej 3h światła słonecznego w mieszkaniu w dniach równonocy (w zabudowie śródmiejskiej 1,5h ale nie wiem jak Warszawa definiuje zabudowę śródmiejską) sprawdź sobie jak to u ciebie wygląda i jeśli jest gorzej to możesz zablokować tę inwestycję.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trzydrzwiowypentaptyk: To skoro nie mają wpływu, to czemu tak im pęka d--a, że ktoś też nie miał wpływu i trafiła mu się babcia/rodzice, którzy nie byli bumelantami i sobie ogarnęli mieszkanka?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@Lolenson1888: pracuję tuż obok na Chłodnej, to co się tam o--------a przechodzi ludzkie pojęcie. Ci ludzie z balkonów w wieżowcu będą mieli ze 3 metry do balkonu nowego sąsiada ( _)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lolenson1888: czemu brak światła słonecznego zwłaszcza od zachodu miałby być minusem? Latem od słońca tak się mieszkanie nagrzewa że cień tam rzucany przez sąsiedni blok mzoe być wybawieniem
  • Odpowiedz
dlaczego mam dojeżdżać długo do pracy? Bo emerytom będzie niewygodnie? Mam ich w dupie, jak oni mnie mają przy każdych wyborach


@trzydrzwiowypentaptyk: Teza, że centrum stolicy to 100% emeryci jest dziecinnie głupia. Po drugie nie jesteś pępkiem świata, żeby pod ciebie stolicę budowali
  • Odpowiedz
@Lolenson1888:
Nie za bardzo orientuje się w Warszawie, no ale skoro lokacja dobra, to starają się wcisnąć jeszcze blok, bo tych działek w tych lokacjach pewnie nie ma, a na zadupiu takiej marży nie będzie.
Najśmieszniejsze jest to, że u mnie ( na zadupiu dużego miasta, już zaraz jakaś wieś jest) budują jak p------i coraz dalej, już zaraz na polach uprawnych zaczną budować. Ale w okolicy w miejscu gdzie od
  • Odpowiedz
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla kogoś kto ma takie mieszkanie, kupione bądź odziedziczone to oczywiście skandal, bo taka budowa obniża atrakcyjność sąsiednich lokali.


@Matit: Tu nie chodzi o atrakcyjność, ale wręcz o zdrowie. Nie można napychać mikrokawalerek w opór, bo odbije się to na zdrowiu psychicznym całej zbiorowości

Może w przyszłości lokalizacja lokalu będzie miała mniejsze znaczenie i w centrach będą sobie spokojnie żyli emeryci a cała reszta,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Lolenson1888: No i gites, potem tylko niedoszły prezydent Rzeczypospolitej powie, że

LMAO XD TO NIE OD NAS ZALEŻY

i cześć, tak się kręci w tej warsiawce
  • Odpowiedz