Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałbym, żeby to był bait.

Otóż, od pewnego czasu nie ogarniam się w swojej rodzinie i w życiu. Postanowiłem coś z tym zrobić i iść do psychologa. Tak się złożyło, że w niedaleko mojego miejsca zamieszkania przyjmuje psycholog, która (cytuję) specjalizuje się w problemach rodzinnych. Myślę: idealnie, wszak mam problemy rodzinne. Poszedłem, pogadałem.

Wiecie jaką poradę dostałem? Dosłownie, żebym szedł pobiegać, bo to pomaga się uspokoić i wyciszyć. Dzienkuje pani psyholok jak renkom odjoł.


Szukam dalej sensownego terapeuty. Ech.

#gorzkiezale #przegryw #depresja #psychologowie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60970e9ffe0977000b8ae8d1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 16
@AnonimoweMirkoWyznania: bardzo współczuje i niestety czasem dobór terapeuty może potrwać, zanim trafi się na odpowiednią osobę. i tak jak ktoś już wspomniał, też zdecydowanie radzę szukać osoby z wykształceniem psychoterapeutycznym, a nie zwyczajnego psychologa, bo z autopsji zauważyłam, że zazwyczaj to właśnie z takimi osobami jest największy problem i dają człowiekowi taką właśnie pseudopomoc... a najlepszy wybór to moim zdaniem psychoterapeuta będący na superwizji, taki terapeuta jest nadrzędnie kontrolowany w swojej
@MrStealYourGirI: Żeby otworzyć gabinet psychologiczny trzeba być psychologiem po pięcioletnich studiach magisterskich. Żeby być psychoterapeutą trzeba ukończyć czteroletnią szkołę w jakimś nurcie psychoterapii (nurtów jest wiele, jedne lepsze, drugie gorsze..szkół też jest wiele, jedne lepsze drugie gorsze: część bez akredytacji- bo ludzie tego nie ogarniają)
RóżowaWybranka: @Ostry_Sens: Ile za takie cos?

@lostinwonderland: i @black-kitsune: ej no nie przesadzaj. Na youtube sa nagrania z "Gestalt therapy" i CBT. Przynajmniej w jednym przypadku sprawdzilem linkedin autora (https://www.linkedin.com/in/toddgrande/) i bylo ok (ranking tych szkol ktore zdal, mniej wiecej porownywalne do Polskich, jak na nasze warunki, oczywiscie w USA to nie sa najlepsze szkoly). Mimo tego jakosc tych terapi byla bardzo slaba a wnioski do jakich
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie pamiętam ile płaciłem. Chyba 80 na godzinę. Byłem na pierwszym roku studiów i żywiłem się ryżem z fasolą, ech.. Spotkań miałem z 20-30 i pytań było tyle, że cały czas opowiadałem pieprzoną historię swojego życia kobicie, która była tak ze 2 poziomy intelektualne niżej ode mnie. Ona mi powinna płacić za wyjaśnianie jej.