Wpis z mikrobloga

@WLADCA_MALP: ostatnio stwierdzilem właśnie, ze nie ma wiekszych socjalistów niz kierowcy domagający sie od miasta parkingów, głównie darmowych. Mam auto więc macie mi zapewnic parking, mam gębę więc macie mi zapewnic jedzenie
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP bo są różne podejścia. Jedni traktują miejsca parkingowe jako coś co powinno być za darmo bo tak. Natomiast drugie podejście jest takie. Miejsca parkingowe w mieście, szczególnie w centrum powinny być drogie bo miejsce, ziemia jest towarem deficytowym, drogim. Mieszkania w centrum są przecież drogie to dlaczego parkingi dla samochodów mają być darmowe?
  • Odpowiedz
@Shatter: w Gdańsku i pod każdym newsem na trojmiasto.pl dotyczącym parkingów/kierowców jest placz komuchów o darmowe miejsca parkingowe, bo oni maja samochod wiec im się należy. Narzekań o chodniki nigdy jeszcze nie widziałem, chyba, ze w kontekście tych zniszczonych przez nielegalnie parkujące auta
  • Odpowiedz
@bambaryua: Czlowiek z dużego miasta myśli, ze wszędzie jest tak jak u niego xD na wsiach / w małych miejscowościach gdzie jest ulica i pobocze ludzie domagają się chodników. I słusznie, bo zwiększa to stanowczo bezpieczeństwo pieszych na takiej drodze.
  • Odpowiedz
@serek_heterogenizowany: wiem, złota łopata, ale odpowiednikiem chodnika są jezdnie (i nikt nie narzeka, że buduje się jezdnie). Odpowiednikiem darmowych miejsc parkingowych są natomiast darmowe mieszkania. I z tego, co wiem, to dość powszechnie się uważa, że darmowe mieszkania to socjalizm. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz