Wpis z mikrobloga

Ciężko pracując oszczędziłem w ciągu ostatnich kilku lat około 150k zł, Co za gówno teraz na świecie się dzieje to jawne plucie na ryj i okradanie ludzi którzy zamiast wydawać kasę na pierdoły postanowili oszczędzać. Inflacja wywali niedługo w kosmos, rekordowe dodruki USD, EURO czy PLN, zerowe stopy, rekordowe ceny nieruchomości i złota, bananowa giełda która nie dość że nie dyskontuje inflacji to nie zdziwię się jak spadnie z rowerka.
Pytanie czy boicie się o swoje oszczędności i jak planujecie się uchronić przed utratą wartości tego co zgromadziliście?

#oszczedzanie #gielda #nieruchomosci #finanse
  • 70
  • Odpowiedz
@Louis_de_Pointe_du_Lac: Jesli chcesz te pieniadze trzymac kilka lat to obligacje pokryte inflacją. Jak masz mozliwosc wziąć kredyt i kupic mieszkanie to to zrob bez zastanowienia jesli mieszkasz w perspektywicznym miejscu (stolica, morze, krakow itp.). Nie sluchaj nikogo kto doradza zmiane walut. Tu sie przejedziesz jak sie nieznasz jak Frankowicze na kredytach. To samo z giełda amerykanska - jak nie masz pojecia o walutach to raczej sie nie pakuj chyba ze na
  • Odpowiedz
Złoto, srebro fizyczne

Surowce: cynk, nikiel i być może ropa ale jej cena jest powiązana z geopolityką (w formie akcji spółek wydobywczych najlepiej)

Jak waluta to wybrałbym franka

Akcje ale nie USA bo za drogo i chyba nie teraz bo ja bym spodziewał korekty. Wg. mnie GPW to dobry kierunek ale nie WIG20, generalnie spółki value aż dobrą dywidendą
  • Odpowiedz
@IceBeast: oprocz kuponu maja jescze cene, ktorej zmiana w polaczeniu z praktycznie nieograniczona plynnoscia, z punktu widzenia indywidualnego inwesora, jest o niebo lepsza alternatywa od apartementuf do wynajencia w miendzyzdrojach czy innego super projektu zamrazajacego gotowke na X lat xd

  • Odpowiedz
Pytanie czy boicie się o swoje oszczędności i jak planujecie się uchronić przed utratą wartości tego co zgromadziliście?


@Louis_de_Pointe_du_Lac: inwestuj w alkohol i narkotyki. Efekt końcowy właściwie ten sam co jakbyś nic nie robił, ale przynajmniej nie będziesz się aż tak przejmował. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Louis_de_Pointe_du_Lac: ta sama rozkmina. Mam oszczędności i inflacja co roku zeżre z tego pół mojej rocznej pensji XD W dzisiejszym swiecie trzeba zyc na kredyt, wydawac wszystko, zarabiac w #!$%@?, bo jak nie to #!$%@? XD Ludzie ludziom zgotowali ten los, dlatego was wszystkich #!$%@? nienawidze.
  • Odpowiedz
@Louis_de_Pointe_du_Lac: Nie przywiazuje sie do pieniedzy, inwestuje w siebie, ciesze sie zyciem w terazniejszosci. Najwiekszym kapitalem jest moje zdrowie, intelekt i chec do pracy. Ciezko ochronic pieniadze w dzisiejszych czasach, ale mysle ze to co sie obecnie dzieje, czyli wywolanie pandemii to drugie Bretton Woods i pieniedzy jakie znamy niedlugo nie bedzie, bedzie zmiana zasad gry.
  • Odpowiedz