Wpis z mikrobloga

#stolarstwo #drewno #diy #majsterkowanie

Od jakiegoś czasu próbuję dłubać w drewnie. Od roku staram się rozkręcić firmę. Generalnie jestem bardzo zadowolony, ponieważ taka praca była moim marzeniem, natomiast wszystko idzie dość powoli.

Chciałbym usłyszeć szczere opinie na temat tego co robię a wiem, że jesteście bezlitośni, więc tutaj dowiem się prawdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tutaj domek dla lalek zrobiony z sosny, z dębowymi mebelkami.

Wrzucam linki do Facebooka i Instagrama, jeśli ktoś będzie chętny obejrzeć inne moje prace.
Pobierz Seneszal - #stolarstwo #drewno #diy #majsterkowanie

Od jakiegoś czasu próbuję dłub...
źródło: comment_1620044600g7rErVmCJe6dYwyjzw9MKZ.jpg
  • 28
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Seneszal: spoko, już widze że robisz nie tylko to.

Ogólnie też dłubie w drewnie i takiej drobnicy jak deseczki do krojenia i inne mniejsze rzeczy staram się unikać jak ognia. Przeraża mnie ile tego trzeba by zrobić żeby z tego wyżyć. A robić kilka tysięcy takich deseczek miesięcznie no to trzeba też sprzedać.

Ale może komuś innemu się to spina finansowo, nie wiem :D powodzenia w każdym razie, domki naprawdę ładne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Seneszal: Piękna robota, mam nadzieję, że znajdziesz tylu klientów żeby Ci się kasa zgadzała. Moje doświadczenie jako stolarz-amator jest takie, że ludzie są przyzwyczajeni do cen z masowej produkcji i wydaje im się, że wszystko powinno być po pierwsze tanie.
@Averte Dwa lata temu pierwszy raz trzymałem piłę w ręku. Tak to wszystkich rzeczy użyłem się z Youtuba. Jak strugać deski, w jaki sposób robić klejonkę, jaki sprzęt kupić na początek.
Ale nic nie zastąpi niestety doświadczenia, więc ciągle uczę się nowych rzeczy. Często na własnych błędach.
@Powuyo Kilka nieumeblowanych domków sprzedałem za granicę, ale są niestety kłopotliwe w wysyłce. Tam szły po około 250$. Teraz przymierzam się do sprzedaży w Polsce. Razem z mebelkami schodzi prawie tydzień pracy, zależnie od wersji i ilości mebelków. Za ten że zdjęcia myślałem, żeby nie schodzić poniżej 850 zł.
@Seneszal: Jak dla mnie porządna i dokładna robota. Bardzo fajnie to wygląda i widać że wymagało masę czasu i zaangażowania. Jako domek dla lalek to średnio ale jako ozdoba to I klasa.
Zerknąłem na Twoje inne prace i powiem że jest potencjał. Musisz to tylko dobrze rozreklamować.
@Powuyo: Generalnie niestety tak. Zdaję sobie sprawę, że jestem na początkowym etapie. Bez renomy i reklamy raczej nie mogę liczyć na wiele więcej.

Jest to praca którą lubię. Poprzednie 5 pięć lat siedziałem w urzędzie za podobne pieniądze ().

Z czasem, mam dzieję, klienci docenią moje produkty i będę mógł liczyć nieco więcej.
@Seneszal obawiam się, że koledzy wyżej mają rację. Jako domek dla lalek przegrywa z plastikowymi konkurentami, za mało pstrokaty, nie wydaje dźwięków, nie jest uszyty na miarę pod lalki jakiegoś konkretnego producenta. Obawiam się, że 9/10 dzieci wybierze tandetny plastik. Jak dodać do tego cenę, to rodzice też nie będą zadowoleni. Moim zdaniem chybiony pomysł.

Tylko ten domek jest śliczny i robiąc coś takiego powinieneś się z tego utrzymać. Toż to nie
@kubucza Faktycznie, możesz mieć rację. Mam kilka pomysłów, a nawet dwa projekty krzesełek dla dzieci. Szkoda mi tylko porzucać domków, do których się przywiązałem ()
Dzięki za tę uwagę. Daje nadzieję, że może kolejne projekty lepiej trafia w gusta klientów.
Przyznam, że myślałem też o zmianie wymiarów i dodaniu kolorów. Nie pierwszy raz słyszę, że mam trafić w gusta a nie je kształtować ( ͡~ ͜ʖ
@Seneszal to tym bardziej szacun. Zajrzałem na insta, ciekawe projekty, zegar świetny. YT to chyba najlepsza rzecz powstała w XXI wieku. Kopalnia wiedzy z której sam korzystam.
@kubucza
@Seneszal nieprawda. Mam dzieci i kupowaliśmy im proste drewniane zabawki, w tym autka. Bawiły się b.dużo a mam jeszcze córki. Jest masa rodziców dbających o jakość zabawek, by nie były pstrokate i z gównianego plastiku. Kwestia dotarcia do klienta odpowiedniego