Wpis z mikrobloga

#stolarstwo #drewno #diy #majsterkowanie

Od jakiegoś czasu próbuję dłubać w drewnie. Od roku staram się rozkręcić firmę. Generalnie jestem bardzo zadowolony, ponieważ taka praca była moim marzeniem, natomiast wszystko idzie dość powoli.

Chciałbym usłyszeć szczere opinie na temat tego co robię a wiem, że jesteście bezlitośni, więc tutaj dowiem się prawdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tutaj domek dla lalek zrobiony z sosny, z dębowymi mebelkami.

Wrzucam linki do Facebooka i Instagrama, jeśli ktoś będzie chętny obejrzeć inne moje prace.
Seneszal - #stolarstwo #drewno #diy #majsterkowanie

Od jakiegoś czasu próbuję dłub...

źródło: comment_1620044600g7rErVmCJe6dYwyjzw9MKZ.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Averte też jestem fanem drewnianych zabawek i dużo takich kupujemy. Po prostu uważam, że akurat domek dla lalek, sprawdzi się średnio. Choć np. już taki wózek dla lalek mamy drewniany, łóżeczko też, zestaw mebli dla lalek też, figurki zwierzaków. Tutaj drewno jest świetnym materiałem. Jak sam napisałeś proste zabawki. W nich liczy się trwałość i estetyka.
Ale niektóre zabawki drewniane wypadają blado przy konkurencji z tworzyw sztucznych. Np. klocki drewniane, niby
  • Odpowiedz
  • 0
@Averte Z różnych względów chciałbym, żebyś miał rację. Od początku bardzo na to liczę. Na pewno są tacy rodzice. Nie wiem tylko jaki procent wszystkich stanowią i czy uda mi się do nich dotrzeć.
  • Odpowiedz
@kubucza: @Seneszal: klocki drewniane to też do czego innego służą, nie są zamiennikiem. Mamy jeszcze klocki drewniane, w tym też drewnianą 'tęczę' do której sam robiłem części których nie było w zestawie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dużo się tym bawią. Mają też klocki lego, inne klocki też miały... Seneszal - nie masz konkurować z plastikiem, bo nie tędy droga, z fabryką nie wygrasz. musisz
  • Odpowiedz
@Seneszal: dla mnie (potencjalnego kleinta) 850 zł to cena zaporowa. Może poszerz ofertę o jakieś prostsze i tańsze rzeczy na początek? Dzieci chętnie bawią się zwykłymi klockami (kwadratowe, trójkątne, prostokątne, okrągłe), autkami, zwierzakami
  • Odpowiedz
@Seneszal: Robisz bardzo ładne rzeczy. Moim zdaniem powinieneś jak najszybciej postarać się o stronę anglojęzyczną gdzie będziesz prezentował swoje wyroby. Do tego Etsy, dwujęzyczny IG. Następnie dodawaj fotki ze strony do wyszukań na Pinterescie. Nie ograniczaj się do rynku krajowego, ludzi gotowych dobrze zapłacić za rękodzieło jest wciąż mało. Sprzedawaj do razu do USA, Niemiec, Skandynawii, Japonii, etc. Na Twoim miejscu pomyślałbym także o wejściu w świat gier komputerowych -
  • Odpowiedz
  • 1
@Domowik Dzięki! Kilka rzeczy sprzedałem właśnie na Etsy. Do Stanów, Holandii i Niemiec. Jest niestety kłopot z wysyłką. Paczka lotnicza z takim domkiem do Stanów kosztuje jakieś 300 zł. Pierwszy sprzedany puściłem ekonomiczną i szła 3 miesiące. Nie polecam.
Teraz jestem w trakcie otwierania swojej strony www. Pokazuje się też trochę na Instagramie i Facebooku, ale media społecznościowe to nie jest chyba mój żywioł... Muszę się wyrobić.

A pomysły z grami
  • Odpowiedz
@Seneszal: Poczytaj jak to wygląda od strony prawnej. Jeśli byłoby to naśladownictwo 1:1, to pewnie może być problem. Ale włąsne wairacje na temat symboliki są jak najabrdziej możliwe. No i zawsze możesz pójść w motywy z mitologii nordyckiej, celtyckiej, słowiańskiej (ostatnio coraz modniejsze!) i dowolnie łączyć je np. z wiedźminem właśnie.
  • Odpowiedz