Wpis z mikrobloga

ale wiesz że na linuksie tego w ogóle nie musisz robić? Po prostu klikasz drukuj i jest na liście drukarek XD


@diogene: Właśnie nie. Drukowanie jeszcze idzie, ale spróbuj coś zeskanować przez WiFi na Ubuntu.

gry na steam się odpala klikając "play" więc nie wiem


@diogene: Owszem, ale większość nie działa. Działa i wyświetla się w bibliotece 70 na 500 moich gier

A sterowniki do razerów to jakiś okrutny żart,
  • Odpowiedz
  • 0
@kidi1
Niekoniecznie, jak się wie jak to zrobić to idzie z automatu, a kompilacja na współczesnych maszynach nie trwa długo. Fakt, że jednak ten czas trzeba poświęcić, ale robisz to raz, a potem korzystasz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@arysto2011: tak z ciekawości to w Linuxie nadal przeglądarki nie mają akceleracji GPU (czy czegoś z tym związanego) przez co podczas scrollowania stron występują dziwne graficzne artefakty no i jakieś netflixy nie chcą działać w 4k?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Każdy kto próbuje wmówić ze na Linuxie się wszystko robi szybko i bezproblemowo chyba nie próbował instalować skanera Brothera żeby działał po WiFi xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kidi1: akurat z Brotherem nigdy nie miałem problemów, ściąga się jeden instalator do drukarki i skanera, wpisuje model i śmiga. Sporo steamowych gierek śmiga bez problemu pod Protonem, do innych często są gotowe configi do wine (zarządzane prze PlayOnLinux lub Lutris).
Głównym problemem z grami są systemy anticheat - ale to już jest kwestia konfliktu interesów pomiędzy użytkownikiem OS, dla którego lepsza jest swoboda do robienia z własnym systemem co się
  • Odpowiedz
Szybciej się instaluje drukarkę i skaner Brothera pod WiFi


@kidi1: Linux ma z automatu wszystkie popularne firmy drukarek

Szybciej się instaluje pełny sterownik do myszki Razer Abbysus wraz z softem do konfiguracji przycisków i podswietlenia


@kidi1: wolniej, windows nie jest tak szybki jak Linux a wykonujesz te same czynności

Szybciej się odpala każdą grę ze Steam


@kidi1: znowu pudło, Steam działa normalnie od dawna
To nie 2000 a 2021
  • Odpowiedz
@Rvxdbnu: do Netflixa 4K to w ogóle jakaś patologia z DRM na procesorze, HDCP v2.2 i inne cuda, nie dziwne, że tylko na Windowsa (no i inne dedykowane certyfikowane urządzenia).

A pełna akceleracja (interfejs, video? jest parę niuansów), cóż, distra przechodzą na nowocześniejszego Waylanda i od niedawna działa, przynajmniej na FF i chyba Chrome też na popularnych konfiguracjach. Xy też chyba mają jakąś protezę.

@arysto2011 Ogólnie ja sobię radzę i "u
  • Odpowiedz
Linux ma z automatu wszystkie popularne firmy drukarek


@Deska_o0: Powtarzam, nie zeskanujesz na Linuxie tak szybko przez WiFi jak na Windows. Ja wiem, ze jak podlączysz kabel to z automatu działa, ale chodzi o skanowanie sieciowe.

wolniej, windows nie jest tak szybki jak Linux a wykonujesz te same czynności


@Deska_o0: Nie chodzi o szybkość tylko całkowity brak softu do tego rodzaju sprzętu.

znowu pudło, Steam działa normalnie od dawna

To
  • Odpowiedz
Powtarzam, nie zeskanujesz na Linuxie tak szybko przez WiFi jak na Windows


@kidi1: Gdzie mogę używam kabli, nie spotkałem się z problemami

Nie chodzi o szybkość tylko całkowity brak softu do tego rodzaju sprzętu


@kidi1: kolejne pudło, piszesz jakby był rok 2000
https://openrazer.github.io/

No jednak nie. Steam działa normalnie, ale większości gier nie odpalisz bez kombinowania. Na Windows zrobisz to szybciej.


@kidi1: nie spotkałem się z problemami, robię to
  • Odpowiedz
@kidi1: pisałem że tego nie sprawdzałem bo wolę szybsze rozwiązania czyli kabel, cała reszta z podanych przez ciebie przykładów to te gdzie Linux ma przewagę ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@diogene: jak kiedys na linuksie probowalem broszure z dupleksem wydrukowac to dostalem wylewu. Drukarka dostawala takie instrukcje ze bylo mozna zejsc na zawal. Po zmarnowaniu 50 kartek wlaczylem windowsa i wydrukowalem za pierwszym razem...
  • Odpowiedz
@kidi1: Właśnie pierwszy raz użyłem drukarki po wifi, trwało to całe 30 sekund, niestety nie wyrobiłem się z edycją posta, a skanera nie sprawdzę bo nie mam
  • Odpowiedz