Wpis z mikrobloga

scrollowanie na dowolnej przeglądarce na linuksie działa beznadziejnie


@ly000: Serio? Korzystam z linuxa od kilkunastu lat i pierwsze słyszę. Cała reszta to tylko kwestia przyzwyczajeń z windowsa bo - uwaga - linux nie ma być kopią windowsa, pewne rzeczy robi się tam po prostu inaczej. A te zarzuty o niestabilności GUI to też juz co najmniej kilka lat przestarzałe.

oczywiście o instalowaniu sterowników do rzeczy typu drukarka, skaner, nieco bardziej zaawansowana
@TenTypZez: a zapomniałbym jeszcze wspomnieć o bugach w KDE Plasma. Plasam jest reklamowane jako środowisko stabilne, z małą ilością błędów itd. i w porównaniu do GNOME jest niby ładniejsze i lepiej dopracowane. o matko ile tam było błędów. widgety skakały mi pulpicie jakby żyły własnym życiem - przy każdym włączeniu komputera znajdowały się w innym miejscu. próbowałem coś tam customizować, ale się zniechęciłem ciągłymi crashami. środowisko było tak niestabilne, że nawet
Gates wiedział co robić dając Windowsy do szkół. Naucz małpę robić coś w jeden sposób, to nie będzie się chciała nauczyć nowego już nigdy.


@AutismoHarbinger i o to chodzi. I zawsze narzekacze że trzeba wpisać jedną komendę zamiast "normalnie wyklikać w 25 minut".

Poza tym jak to na wykopie, jak pod linuxem coś jest #!$%@? albo nie działa to jest wina Linuksa, jak pod Windowsem coś jest #!$%@? albo nie działa to
a zapomniałbym jeszcze wspomnieć o bugach w KDE Plasma. Plasam jest reklamowane jako środowisko stabilne, z małą ilością błędów itd. i w porównaniu do GNOME jest niby ładniejsze i lepiej dopracowane


@ly000: No bo reklamy zawsze takie prawdziwe są. Tu się absolutnie zgadzam, że kde plasma to ścierwo, a wygląd ładny to może jak komuś się podobała stylistyka windowsa vista. To jest faktycznie GUI nie do użytku jak dla mnie. Za
@kidi1: xD chyba nie lałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hellfirehe: gry to zgoda, aczkolwiek dużo się zmieniło. Na steamie już jest mnóstwo tytułów, a tam instalacja niczym nei różni się od windowsa. Ba, grałem w kilka gier, które na linuxie działały mi zdecydowanie szybciej.
@kidi1: A kto tak powiedział? Czy może uważasz, że skanowanie plików po wifi na drukarce Brother DCP- J315W jest codziennym zadaniem każdego użytkownika linuxa, absolutnie kluczowym do oceny systemu? Niewykluczone, że akurat do tej drukarki producent nie dostarczył sterowników. Tak samo jak wiele rzeczy na windowsie działą zdecydowanie gorzej ¯\_(ツ)_/¯
@TenTypZez: a i jeszcze obsługa dwóch monitorów na KDE - słabo. okna aplikacji wyskakują gdzie chcą, w rozmiarach jakich chcą, nawet ekran ładowania jest jakiś zbugowany, bo nie respektuje zapisanej konfiguracji monitorów. niby KDE umożliwia zapisywanie rozmiarów i pozycji okien, ale to nie zawsze działa. inny problem, trochę z dupy: szkoda że przeglądarki nie mają zakładek na toolbarze, tak jak na windowsie. niby można wyłączyć systemowy toolbar i włączyć renderowanie toolbara
@ly000: No system dobierasz pod to, co chcesz robić. Jak masz bardzo specyficzne wymagania, to jasne, znajdziesz takie, które na linuxie są gorzej obsługiwane, ale tak samo działa to w drugą stronę. W codziennym użytku już jest różnie. Ale cały czas przekonujesz mnie, żę KDE jest złe, a nie linux, a zgodziłem się w tej kwestii już kilka wpisów temu xD

Tu kolejna zaleta linuxa - masz inne gui do wyboru
@Deska_o0: Najpierw trzeba tego Protona zainstalować i skonfigurować a to już jest kombinowanie, nie muszę tego robić na W10. Nagle się zrobił wynik 2:2. Kontynuujmy więc. Soft do myszy Razer Abbyssus 2. Cała instalacja polega na wpięciu myszy pod USB. Mamy 3:1 dla W10
Najpierw trzeba tego Protona zainstalować i skonfigurować a to już jest kombinowanie, nie muszę tego robić na W10.


@kidi1: Też nie musisz, znowu powielasz jakieś legendy sprzed 5 lat xd

Nagle się zrobił wynik 2:2.


@kidi1: nie nie zrobił się, ale faktycznie jeżeli przerasta cię kliknięcie jednego okienka to zdecydowanie odpuść linuxa

Soft do myszy Razer Abbyssus 2. Cała instalacja polega na wpięciu myszy pod USB.


@kidi1: no nie,
@Deska_o0: No wskaż, co trzeba kliknąć żeby przez Protona odpalić grę ze steama albo origin. O innych platformach też pisałem. Pokaż jakie to proste i udowodnij, że zrobisz to szybciej.
Jesteście lamusy i tyle. Wystarczy spędzić 5 lat w terminalu dłubiąc przy Arch Linuxie i już próg wejścia za wami.

BTW. Używam Archa od 10 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kanapeczka_z_kanapa: chyba nie do końca rozumiesz sens obu zdań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
do codziennego użytkowania tylko windows/macos, ale skonfigurowanie czegokolwiek na windows server to dno, porażka i 5 metrów mułu, tylko linux
@Pit1337 śmiejesz się a właśnie tyle lub więcej lat doświadczenia z Windowsem mają narzekacze, oni mają za sobą ten próg wejścia na Windows i wszystkie jego #!$%@? mechanizmy mają zinternalizowane tak że jakiekolwiek inne podejście, nawet obiektywnie lepsze, jest uznawane za wadę i "1:0 dla Windows".
@hitherto: Oczywiście że tak jest. Ale ja nikomu nie polecam linuxa, jeśli jest dla ciebie to najpewniej już sam o tym wiesz. A wszystkim normickim znajomym polecam Maca, najlepiej używkę MacBooka Aira.
śmieszne że to otagowałeś w ten sposób biorąc pod uwagę że 99% infrastruktury IT działa na linuksach.


@forkbomb: śmieszne jest też to, że Zawinski odwołał swoje słowa już w 2000 roku, gdzie powiedział, że wiele się w linuksie zmieniło i używa go jako swojego głównego systemu.

Czyli mija już 21 lat odkąd autor tego cytatu się z nim przestał zgadzać, a dalej ludzie go postują i się pod tym klepią po
Czy może uważasz, że skanowanie plików po wifi na drukarce Brother DCP- J315W jest codziennym zadaniem każdego użytkownika linuxa, absolutnie kluczowym do oceny systemu?


@TenTypZez: hurr durr jak smiesz uzywac linuxa zgodnie ze swoimi potrzebami i jeszcze oczekiwac ze to bedzie dzialac poprawnie XDD
chyba nie do końca rozumiesz sens obu zdań ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@bruuh: no raczej że nie rozumiem, jak się nie napisze Windows Server to ciężko zgadnąć że o to chodzi, bo brzmi to zdanie jakby dotyczyło linucha na serwerach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam wszystko aktualne


@kidi1: wychodzi na to że nie masz

miały być szybko i bez kombinowania?


@kidi1: już ci pisałem że skoro zaznaczenie checkboxa to kombinowanie odpuść linuxa i maca, nie poradzisz sobie
@arysto2011: https://www.jwz.org/doc/linux.html

a mimo to autor nadal wolał korzystać z linuksa niż z windowsa ¯\_(ツ)_/¯

ten cytat jest tak samo wyeksploatowany jak ten z Gatesem i ilością pamięci - ktoś coś gdzieś usłyszał, hoax poszedł na neta i dzisiaj przywołuje się jedną wypowiedź sprzed ponad 20 lat, na dodatek sprostowaną i to na korzyść systemu, któremu niby chce się dopiec
źródło: comment_1620059863EgAfMS9jJHtTdHNMupnYXt.jpg
@kidi1: no wiadomo, windows lepszy bo sterowniki już poinstalowales wcześniej a w beznadziejnym Linuxie tego nie zrobiłeś i musiałbyś nad tym spędzić z pół roku skoro zaznaczenie checkboxa to kombinowanie
Bezapelacyjnie wygrywa niestabilny, zawieszający się i śledzący każdy ruch windows xd
@Deska_o0: Nie wiem czy wiesz, w W10 sterowniki do grafiki instalują się same jeśli istnieją. W GTAIII mogę zagrać nawet bez tych sterowników. Uparłeś się, że nazwałem kliknięcie checkboxa kombinowaniem a okazuje się, że to nic nie daje. Kombinowaniem nazwałem wszystko co trzeba zrobić aby w to zagrać. Rozumiem aktualizowanie sterowników do nowego tytułu, ale żeby na najnowszym Kubuntu z tego roku aktualizować sterowniki dla gry sprzed kilkunastu lat? Żart. Daj