Wpis z mikrobloga

Cześć,
Użytkuje ktoś coś podobnego ze zdjęcia? Jak to się sprawdza? Myślę pod kątem dojazdu do pracy, codziennie, żeby się nie przebierać się z jeansów. Może jakieś inne pomysły? Z racji charakteru pracy, zdarza mi się ubrudzić, więc typowo motocyklowych spodni jeansowych mieć nie mogę, bo musiałbym je stale prac. Dzięki( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motocykle
BardzoWyimaginowanyNick - Cześć,
Użytkuje ktoś coś podobnego ze zdjęcia? Jak to się ...

źródło: comment_1619983545FWOk06j3HdQbr2sPJhilfE.jpg

Pobierz
  • 15
@BardzoWyimaginowanyNick: Nakolanniki do motocrossu są znacznie lepsze niż jakiekolwiek ochraniacze kolan wmontowane w spodnie.
Jeansy motocyklowe to tak naprawdę ściema.
Sam mam takie.
Od zwykłych jeansów różnią się tylko tym że mają nakolanniki motocyklowe i to raczej mniejsze niż w zwykłych spodniach i wstawki z materiału kewlarowego ale tylko do jajec i na szwach po boku.

Lepiej samemu sobie zrobić lepsze spodnie. Weź te do pracy albo i 2 pary.
Podszyj
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BardzoWyimaginowanyNick: kiedyś na studiach w nich jeździłem na zajęcia, zakładane na zwykłe spodnie jeansowe i było spoko. Wygodne, łatwo się zdejmowało i zakładało, problem był tylko z noszeniem tego w/na plecaku, ale jak w pracy masz jakąś szafkę to nie będzie to kłopot. 3 gumki do regulacji mają i można dobrze ścisnąć na nogach. Szlifa na asfalcie w tym nie miałem, ale w terenie jeździłem wielokrotnie i się sprawdzały.
cebula level master ¯_(ツ)_/¯


@Jofiel: Powiem Ci że niby cebula ale jak się wywaliłem w tych #!$%@? niby motocyklowych jeansach a dokładniej wpakowałem w krzak który starł mi wierzchnią warstwę skóry z nogi to twierdzę że nakolanniki po pierwsze lepiej by mnie ochroniły a po drugie jeśli spodnie mają być odporne na ścieranie od asfaltu to nie może tam być tylko ciut kewlaru a powinny być w większości z niego zrobione.
@BardzoWyimaginowanyNick: mam podobne do endurzenia i działają. Na zwykłych dżinsach też zadziałają ale spora szansa że w upał dżinsy pod ochraniaczem będą zapocone.
Typowe motodżinsy są jednak dużo bardziej odporne na przetarcie, mają ochraniacz biodra a to miejsce które dość często obrywa przy glebie i kawał szmaty kevlarowej w okolicach tyłka a to też narażone miejsce.
Ja bym proponował motodżinsy i zmianę ciuchów przed robotą.

Gx
cebula level master ¯_(ツ)_/¯ o ochraniaczach jak poniżej pewnie nie słyszałeś, co?


@Jofiel: Powiem CI że mam podobne ochraniacze w spodniach motocyklowych Spodnie helda i w jeansach ale one chronią tylko praktycznie samo kolano w porównaniu do tych nakolanników w których masz połowę piszczeli też osłoniętą a i trochę uda.
@BardzoWyimaginowanyNick: mam ochraniacze Leatt dual axis, bo zbierały wszędzie dobre opinie. Miałem problem z dopasowaniem spodni by te wbudowane nakolanniki trzymały mi się na kolanach. Zakładam je na spodnie i dojeżdżam do pracy w nich. Grzeją trochę w nogę, ale z drugiej strony może przynajmniej reumatyzm się opóźni ;) Po wyregulowania leżą dobrze i wygodnie. Wiadomo lepiej na gołą nogę w razie czego, bo mniejsza szansa na przesunięcie. I jak było
@mpetrumnigrum: Nie chodzi o wielkość tylko o technologię. Softsmart, jak zwał tak zwał, rózne firmy to robią , ale masz miękkie ochraniacze, które dobrze się układają do ciała, a w razie uderzenia idealnie rozpraszają energie i chronią. Takie coś pomiędzy kevlarem a twardą skorupą łączące wszystkie plusy w jeden ochraniacz. I mogą być znacznie większe chroniąc również piszczel. Te na obrazku level 2 więc robią robotę.
Jofiel - @mpetrumnigrum: Nie chodzi o wielkość tylko o technologię. Softsmart, jak zw...

źródło: comment_1620032092oB1xdSIF7Bcnu4Js5Fg2Hf.jpg

Pobierz