Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 15 lat (w listopadzie skończę 16). Moja dziewczyna jest w ciąży (ponad 3 miesiące). Czy po urodzeniu dziecka natychmiast mogę być wpisany jako ojciec ? Rodzice twierdzą, że dopiero po pełnoletności i trzeba załatwić to przez sąd ! Czyli co będzie przez czas do pełnoletności? Ojciec nieznany ?! Chciałbym być wpisany od razu po porodzie. Nie chcę mieszać dziecku w papierach. Dziewczyna będzie automatycznie wpisana (ma już prawie 24 lata). A co ze mną ? Wpiszą ojciec nieznany ? Da się to pilnie załatwić jeszcze przed porodem ? Gdzie i do kogo z tym iść ? Urząd, sąd, prawnik, adwokat, radca prawny ? Mogę to sam załatwić lub z dziewczyną, bez moich rodziców ? Dopiero dowiedzieli się o ciąży, ciężka sprawa, są na mnie źli. Nikt mi nie pomoże, nie mam do kogo się zwrócić.

Przy okazji jeszcze jedno pytanie. Czy od września mogę przepisać się z dziennego do zaocznego liceum, czy przyjmują tylko dorosłych ? I czy mogę legalnie podjąć pracę nie mając 18 lat ? Moja dziewczyna upiera się, że mam się uczyć dziennie i skupić na przygotowaniach do matury. Pochodzi z całkiem bogatej rodziny, ale ja chcę coś zapewnić mojej rodzinie, na ten czas chociaż częściowo pokrywać koszty utrzymania. Moi rodzice nam nie pomogą.

P.S. Zanim zaczniecie mnie umoralniać, proszę nie oceniać i nie publikować komentarzy jak nie znacie odpowiedzi. Nie oceniajcie mnie, ani różnicy wieku i wczesnej ciąży.
Chcę powiedzieć, że nastolatkowie uprawiają seks, czy wam się to podoba, czy nie.Czasu nie cofnę i chcę wziąć pełną odpowiedzialność za moją przyszłą rodzinę. Jak macie zamiar pisać hejtujące komentarze to nic nie piszcie. Mam dość wysłuchiwania rodziców, nie dowalajcie mi dodatkowo.
#prawo #pytanie #pytaniedoeksperta #zalesie #niebieskiepaski #ciaza #dzieci #rodzicielstwo #rozowepaski #szkola #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #608cb53f5a0849000ad363b1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 24
@zielona_kulka: Jeżeli ojciec jest nieznany, to się go nie wpisuje w akcie urodzenia. W aktach stanu cywilnego nigdy nie podaje się danych fikcyjnych. W tym przypadku ojciec jest znany, więc po przeprowadzeniu postępowania w sprawie ustalenia ojcostwa będzie figurował w akcie urodzenia. Czy będzie miał prawa rodzicielskie to inna sprawa.

@nesu:

Nie bzdura, tak się robi.


Podaj przepis, na podstawie którego tak się robi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chemik_kieszyk: lol. Ja mam w akcie urodzenia fikcyjne dane ojca xD
Gdy kobieta nie poda imienia ojca to wpisuje się losowe imię męskie + nazwisko matki.
Mój ojciec z dowodu i aktu urodzenia nie istnieje xD
Ofc jest to odnotowane w akcie urodzenia że ojciec jest nieznany. (Był znany ofc ale nie chciał mnie znać)
Pracować można chyba od 16 roku życia, ale jest to, afaik, ograniczone. Zrozumiałe jest, że chcesz pójść do pracy i zacząć w takiej sytuacji zarabiać na rodzinę, to fajna, odpowiedzialna myśl. Ale jeśli nie jest to de facto potrzebne, to bardziej odpowiedzialne będzie dobre napisanie matury i dzięki temu na przykład pójście na fajne studia po których możesz jako specjalista w zawodzie zarabiać więcej :).
Co do zmiany liceum na zaoczne, sama
OP: @Pimenista: Nie musiałeś mi się przedstawiać, ale OK. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@RocketQueen: Niech zgadnę, powiedziała 23 latka z 30 letnim konkubentem? kek

@Kazadum: Siostra kumpla. :)

@justanotherdude: Nic jej nie grozi. Wiek zgody wynosi 15 lat. :P
@RozowaZielonka: Masz rację. :)

@koku: Nie zamierzam rzucać szkoły, chcę się uczyć i pracować. :) Przeglądałem oferty zaocznych ogólniaków w internecie. Niestety