Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 15 lat (w listopadzie skończę 16). Moja dziewczyna jest w ciąży (ponad 3 miesiące). Czy po urodzeniu dziecka natychmiast mogę być wpisany jako ojciec ? Rodzice twierdzą, że dopiero po pełnoletności i trzeba załatwić to przez sąd ! Czyli co będzie przez czas do pełnoletności? Ojciec nieznany ?! Chciałbym być wpisany od razu po porodzie. Nie chcę mieszać dziecku w papierach. Dziewczyna będzie automatycznie wpisana (ma już prawie 24 lata). A co ze mną ? Wpiszą ojciec nieznany ? Da się to pilnie załatwić jeszcze przed porodem ? Gdzie i do kogo z tym iść ? Urząd, sąd, prawnik, adwokat, radca prawny ? Mogę to sam załatwić lub z dziewczyną, bez moich rodziców ? Dopiero dowiedzieli się o ciąży, ciężka sprawa, są na mnie źli. Nikt mi nie pomoże, nie mam do kogo się zwrócić.

Przy okazji jeszcze jedno pytanie. Czy od września mogę przepisać się z dziennego do zaocznego liceum, czy przyjmują tylko dorosłych ? I czy mogę legalnie podjąć pracę nie mając 18 lat ? Moja dziewczyna upiera się, że mam się uczyć dziennie i skupić na przygotowaniach do matury. Pochodzi z całkiem bogatej rodziny, ale ja chcę coś zapewnić mojej rodzinie, na ten czas chociaż częściowo pokrywać koszty utrzymania. Moi rodzice nam nie pomogą.

P.S. Zanim zaczniecie mnie umoralniać, proszę nie oceniać i nie publikować komentarzy jak nie znacie odpowiedzi. Nie oceniajcie mnie, ani różnicy wieku i wczesnej ciąży.
Chcę powiedzieć, że nastolatkowie uprawiają seks, czy wam się to podoba, czy nie.Czasu nie cofnę i chcę wziąć pełną odpowiedzialność za moją przyszłą rodzinę. Jak macie zamiar pisać hejtujące komentarze to nic nie piszcie. Mam dość wysłuchiwania rodziców, nie dowalajcie mi dodatkowo.
#prawo #pytanie #pytaniedoeksperta #zalesie #niebieskiepaski #ciaza #dzieci #rodzicielstwo #rozowepaski #szkola #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #608cb53f5a0849000ad363b1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 24
  • Odpowiedz
OP: @BotGirl: Planuję pójść na studia (zaoczne) i jednocześnie pracować. O maturę się nie obawiam, nie mam problemów z nauką (nawet czerwone paski wlatują, heh). Ciężko przekonać rodziców, raczej się nie zgodzą. :( Na razie spróbuję znaleźć pracę chociaż na wakacje.

@zielona_kulka: Dziękuję. :) Znalazłem stronę z teleporadami prawnymi, we wtorek zadzwonię i jeszcze dopytam o uznanie ojcostwa.

@Kazadum: A czemu miałby ? :) Nie było żadnej agresji z jego strony, bardziej szok. :D Większość kumpli zazdrości mi związku ze
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Nie wiem jak to jest z uznaniem ojcostwa w urzędzie natomiast jedyne co wiem to jeśli nie macie ślubu cywilnego lub takiego dokumentu z urzędu o uznanie ojcostwa to w szpitalu nie uznają ciebie za ojca i dziecku wpiszą nazwisko matki
  • Odpowiedz