Wpis z mikrobloga

Mam zaburzenie lękowe.
Paroksetynę przyjmuję jakieś 2 miesiącę, najpierw 20 mg , potem 2 tygodnie 30 mg , i teraz ponad 2 tygodnie 40 mg.
Przeciwlękowo pomogła nieźle, dokonuje zmian w życiu i jest ogólnie nieźle.
Ale nic mi nie pomogła na senność, zmulenie , które także mnie męczą od jakiegoś czasu.
Nie wiem czy nie zejdę na 30 mg, na 40 wydaje mi się że zmulenie jeszcze większe, a przeciwlękowo bez dużej różnicy.
Czy paro tylko tak zamula czy działa choć trochę na napęd ? Bo jakim czasie powinien być full efekt ? Miesiąc czy 3 bo różnie piszą.
Dodatkowo biorę pregabalinę 150 mg od 2 lat i ketrel w małych dawkach ( 12,5 - 25 mg ) na sen od roku.

Lekarza mam 13 maja to się dopytam jeszcze.

Miałem nadzieję że na 40 mg zacznie się ten wychwyt noradrenaliny, który ponoć paro ma i będę żywszy ale nic z tego...

#paroksetyna #antydepresanty #ssri #serotonina #nerwica #depresja #pomocy
  • 15
  • Odpowiedz
@szymon-kowalski22: No i jeszcze wkurza mnie że ciągle muszę ruszać noga coś jak zespół niepokojnych nóg. Na szczęscie przez sen i przy zasypianiu mnie nie męczy. Lekarz na ostatniej wizycie mówił że może to przejść , ale coś nie przechodzi i że da dodatkowy lek jak nie przejdzie.
  • Odpowiedz
@szymon-kowalski22: to jest tzw. akatyzacja - pobudzenie psychoruchowe bez konkretnego powodu. Zwykle mija po jakimś czasie. Dwa tygodnie to niedlugi czas brania docelowej dawki, możesz mieć serotoninowego leniuszka.
  • Odpowiedz
@szymon-kowalski22: no i skoro ta noga lata, to jakaś energia jednak się pojawia. Daj sobie czas, aktywizacja powinna się prawidłowo ukierunkować. Jak do najbliższej wizyty u lekarza się nie poprawi, to wtedy będziesz się martwił. Trzymaj się! ()
  • Odpowiedz
@d3lf1n: No myślałem własnie żeby doczekać do wizyty, i wtedy zmieniać ale już sam nie wiem.
Ten przymus poruszania nogami to mam praktycznie od początku brania paro, czyli ponad 2 miesiące.
Zastanawiam się też czy paro w ogóle działa na napęd, skoro efekt przeciwlękowy już jest, a zwykle to napęd poprawia się pierwszy.
Co do nóg to
Nie wiem czy to akatyzja bo nie muszę być ciągle w ruchu tylko po
  • Odpowiedz
@szymon-kowalski22: każdy ma inaczej pod tym względem. Dobranie leków bywa trudne. Ja dopiero od 2 miesięcy mam leki, na których czuję się naprawdę dobrze, a pierwszy leczony epizod depresyjny wystąpił u mnie 9 lat temu...
  • Odpowiedz
@Qwik3: myślalem że paro też daje tej noradrenaliny w wyższych dawkach Leku nie chce zmieniać bo paro w miarę dobrze toleruje, a na sertralinę i Escitalopram nie dałem radę wejść
A myślisz że na mniejszej dawce zamuła może być mniejsza ? W końcu to też lek przeciwdepresyjny więc powinien trochę zaktywizować...
  • Odpowiedz
@szymon-kowalski22: SSRI to nie speed aby aktywizował. Jeśli chcesz to zaproponuj Snri. Serotonina zamula a paro wychwytuje jej najwięcej. Jeśli masz lęki to noradrenalina może pogorszyć sytuację.
  • Odpowiedz