Wpis z mikrobloga

kiedy miałem pizzerie, twoje wyliczenia są złe. jeśli mogę coś doradzić, to przede wszystki z lokalu za2k niewiele zrobisz. w gastro jak z nieruchomosciami, 3 rzeczy są najwazniejsze: lokalizacja, lokalizacja i jeszzcze raz lokalizacja. z taką za 2k marne szanse widzę


@villain: W normalnych czasach. Teraz start w jakiejś norze na zadupiu i skupienie się na dowozach to oczywiście jakieś tam ryzyko, ale takie które może się opłacić. Gdyby do tego
  • Odpowiedz
@Zielonykubek: zawołam też innych - ja tak troszeczkę bardziej poważnej chciałbym zapytać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

też myślę o swoim małym biznesie ale kurde bez lokalu. Projektowanie wizytówek, ulotek itd. Pracuję na etacie w agencji i chcę dorobić do pensji - na początku przy firmie bez rejestracji (1400 zł przychodu). Jak kurdę liczę, że zakładając później biznes na etacie opłacałbym składkę ok 400 zł 'za 3 projekty',
  • Odpowiedz
@smallboobslover: Usame.com lub inny podobny serwis. Wystawia fakturę klientowi a ty dostaniesz cześć wynagrodzenia. Jeśli chcesz dorobić to nie będziesz miał kosztów stałych. Szczerze to takich grafików są miliony i ceny za takie usługi bardzo niskie. Musisz się wyspecjalizować w czymś bardziej niszowym i budować bazę zadowolonych klientów. Są graficy którzy np robią menu dla restauracji i maja super jakość zdjęć. Szkol się, pogłębiają wiedzę. Trzeba umieć więcej niż projekt wizytówki
  • Odpowiedz
@trawoolta: generalnie raczej mam pomysł (już mam stronę www i profil na fb z zerową widocznością xd) na pewną niszowa rzecz, chciałbym jakby na tym się skupić i oferować + później oferować projekty i druk takie jakie ma zwykła agencja.
Czuję, że czegoś mi brakuje, coś mi ucieka. Widziałem kiedyś np. handmade lampy z betonu za 500 zł. No ktoś to stworzył i sprzedawał. Jakoś zarabiał na tym regularnie, rozliczał się
  • Odpowiedz
@smallboobslover: znajomy produkuje dwa rodzaje mini szklarni ogródków na tarasy. Drewniane ze stelażem. Ładne i drogie. Ok 800 zł w detalu. W pierwszym roku sprzedał 120 sztuk. W drugim 1300. Teraz podpisał umowę z niemieckim odbiorcą na 5000 sztuk i dostarczy im w ciagu 9 msc. Czasami dobrze zrobiony jeden produkt wystarczy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zielonykubek: Nie wiem jak w Bydzi ale u mnie w Wejherowie za 15zl/h na rękę ciężko znaleźć kierowcę, a jak już to takiego co potrafi tylko siedzieć na telefonie, jeśli chodzi o "kucharza" to za 17zł na rękę masz a) alkoholika co po kątach kitra flaszki b) kogoś kto się nie zna bądź nie nadaje c) kogoś kto niedługo pójdzie do innej roboty
Ale wracając do biznes planu to już na
  • Odpowiedz
Dodatkowo: 1500 zł miesięcznie idzie za Ciebie na ZUS. Z każdej zarobionej złotówki musisz sobie odliczyć 19% podatku. Nie zapominaj o sanepidzie, koncesjach na alkohol, opłacie do ZAIKSu.
Ponadto pamiętaj, że ktoś codziennie musi jeździć i kupować składniki na tę pizzę, więc potrzebujesz samochodu, a to ciągnie za sobą kolejne opłaty (nie tylko paliwo). Również kurier musi mieć czym dostarczać pizzę (nikt nie kupi jej zimnej). Co do lokalu - liczysz 2k
  • Odpowiedz