Wpis z mikrobloga

@Zielonykubek: w mojej ocenie warto zakładać jak się samemu jest bardzo dobrym kucharzem, niższe koszty, wiedza know how itd. potem jak się przyjmie można rozszerzać działalność na dodatkowe lokale its, ale tutaj dochodzi umiejętność zarządzania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Zielonykubek: mam jeszcze lepszy pomysł:
- kupuj gotowe ciasta do pizzy ~ 5zl/szt
- kupuj najtańsze warzywa, mogą być nawet stare i tak po upieczeniu nie będzie różnicy. Ewentualnie jak to za duże koszty to zbieraj po śmietnikach restauracyjnych resztki.
- pizzę rób sam, po co ci kucharz? Ciasto masz gotowe, a każdy głupi może rzucić kilka warzyw i ser na ciasto i włożyć to do pierkanika
- piecz w piekarniku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Zielonykubek: mam jeszcze lepszy pomysł:

- kupuj gotowe ciasta do pizzy ~ 5zl/szt

- kupuj najtańsze warzywa, mogą być nawet stare i tak po upieczeniu nie będzie różnicy. Ewentualnie jak to za duże koszty to zbieraj po śmietnikach restauracyjnych resztki.

- pizzę rób sam, po co ci kucharz? Ciasto masz gotowe, a każdy głupi może rzucić kilka warzyw i ser na ciasto i włożyć to do pierkanika

- piecz w piekarniku
  • Odpowiedz
@Zielonykubek: Po co kucharzowi 3k płacić XD kupujesz spody do pizzy w hurtowni i tylko ukladasz skladniki, i juz jestes 3k+
Wystroj to mozesz europalety #!$%@? z jakiejs budowy a oswietlenie to zwisajace zarowki bo taka moda, sztuccow niet bo pizze je sie rekami i cyk jestes do przodu, marketing to wezmiesz obkleisz samochod i pojezdzisz po miescie + zrobisz rozdajo dla wychodkow i elo xD
  • Odpowiedz
@Zielonykubek: Z pizzeriami jest tak, że każdy ma swoją ulubioną pizzerię. Jeśli powstaje nowa to ludzie ją sprawdzają, i jeśli pizza jest lepsza od poprzedniej to zmieniają pizzerię. Więc jeśli chcesz móc istnieć musisz robić pizzę lepszą lub zbliżoną do najlepszej pizzerii w danej okolicy.
Co do obliczeń, z doświadczenia wiem że koszty ostatecznie wychodzą trochę wyższe niż w obliczeniach, ale i zyski zazwyczaj wychodzą wyższe niż nam się teoretycznie w
  • Odpowiedz
@Zielonykubek: picca z lidla (z kamienia), posypujesz wymyślnymi liścmi i sprzedajesz na kawałki a nie całą i cyk profit. Tylko detal- nigdy hurt. Jeden kawałek 15ziko i właśnie stałes sie wilkiem z wall street
  • Odpowiedz
@Zielonykubek: Lokal 2 tys? Gdzieś Ty taki znalazł? W miastach i to nie dużych musisz liczyć co najmniej z 5 tysięcy. Koszty pomnóż przez 3, pracowników przez 2. Nikt Ci pracować nie będzie 7 dni w tygodniu więc musisz mieć dwóch zmieników
A w praniu i tak wyjdzie dużo więcej. Wiem bo to przerabiałem i miałem lokal gastronomiczny
  • Odpowiedz
lokal 2 tysiące, opłaty 1 tysiąc, kucharz 3 tysiące, dostawca 2,5 tysiąca


@Zielonykubek: Czyli wychodzi 8.5 tys. powiedz czy zapłacił byś profesjonaliście 8.5 tys. złotych za taki plan? Jeżeli nie to to jest #!$%@? plan. Chyba że pracowałeś jako kucharz / menedżer w restauracji przez 5+ lat to się za to nie zabieraj bo na 10 rzeczy o których pomyślisz będzie 50 z których sobie nie zdawałeś sprawy.

Jeżeli to nie
Greg36 - > lokal 2 tysiące, opłaty 1 tysiąc, kucharz 3 tysiące, dostawca 2,5 tysiąca
...

źródło: comment_1619530155XfSdl3J645U0fiK98EorAB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz