Wpis z mikrobloga

Miruny, proszę o pomoc! Nagła utrata widzenia w jednym oku!

Wczoraj mój ojciec po kąpieli nagle utracił widzenie w lewym oku. Kompletna czerń, bezbolesnie. Od razu zbadane ciśnienie - wysokie (178/101), zdolności motoryczne normalne, mimika twarzy prawidłowa, reakcja źrenicy na światło w normie (przy zamkniętym prawym oku źrenica lewego rozszerzała się). Wezwałem karetkę. Konsultacje u okulisty na oddziale szpitalnym. Badanie dna oka nie wykazało czy to zator, zostały podane kroplówki przeciw zakrzepne oraz wcześniej zastrzykiem zbite ciśnienie. Dzisiaj widzi przez to oko czarna plamę centralnie oraz mniej więcej rozmazane to co jest wokół. Cały czas w szpitalu i pod kroplowkami. Jeszcze dziś miało wejść badanie z kontrastem. Szukam osób co wiedzą że ktoś tak miał, albo jakiejkolwiek dodatkowej pomocy, konsultacji. Tydzień wcześniej był szczepiony Moderną.

#okulistyka #wzrok #medycyna #pytanie #koronawirus #pytaniedoeksperta #lekarz #pogotowie #szpital
#kardiologia #pomocy #pomoc #sluzbazdrowia #okulista #okulary #nadcisnienie #cisnienie #serce #oczy #zdrowie #leczsiezwykopem
  • 14
@AFraDo: Zgłoszone jako NOP? Najbardziej prawdopodobne to jednak jest powiązanie ze szczepieniem jeśli wcześniej nie było takich problemów a teraz się pojawiły. Nie dajcie sobie zlekceważyć tego powiązania.
@AFraDo pewnie tetnica srodkowa siatkowki - objawia sie nagla utrata widzenia - a potem juz tylko czarne pole Normalne w zatorach, udarach, skrzepach, czy ciezkiej grypie Najprawdopodobniej widzenie juz nie powroci.

Pytanie czy tata nie mial cukrzycy ani chorob serca? Czysto zatorowa i zakrzepowa przypadlosc. Ale ciezko bedzie to powiazac ze szczepieniem ;/
@Slimshader: Właśnie tego się obawiam, że to dosłownie może być to. Jest podejrzenie że jakaś blaszka miażdżycowa się oderwała i zablokowała. Choruje na nadciśnienie, dodatkowo kilka lat temu stenty robione. W każdym innym aspekcie wszystko jak najbardziej w normie.
@AFraDo myślę że nikt Ci lepiej nie odpowie na nurtujące Cię pytania jak lekarze którzy się nim zajmują. Nie szukaj takich odpowiedzi w internecie.
Zdrówka dla taty!
@AFraDo Szukalbym przyczyny w miazdzycy - nie szczepionce. Takie sprawy sie zdarzaja dosc czesto.

Jako okulista mam takich kilkunastu w ciagu roku. Bez zadnej przyczyny. Niestety siatkowka obumiera juz po kilkunaatu minutach od niedokrwienia, i pozostawia jakies ubytki.

Oby tutaj obylo sie bez komplikacji wiekszych.
@miks @Slimshader @Dutch @Kafelkiszczescia :
Wybaczcie majówka i trochę było spraw na głowie aby odpisać. Tata jest już w domu, opiszę jak to określił. Centralnie okrągły punkt w którym widzi normalnie, ostro, następnie pierścień plam (coś na zasadzie jakby ktoś pomaczał palce w maśle i pobrudził ekran), a potem wokół normalnie. Ogólnie cały czas poprawa i coraz lepiej. Leczenie wyłącznie farmakologiczne, zero zabiegów, na poprawę krążenia krwi, hamowanie krzepliwości (Agapurin, Metypred). Gdyby