Wpis z mikrobloga

Takie rzeczy to ja lubię.
Zakład produkcyjny, wzrost rachunków o ponad 1000zł miesięcznie w stosunku za ostatnie 12 miesięcy pomimo wymiany oświetlenia na led a ostatni tydzień licznik miga jak szalony i przepala BM 63A (BM to bezpiecznik mocy, zabezpieczenie przed licznikiem, zabezpieczenie główne, wyłącznik główny itp itd).

Firma wykonująca roboty nie widziała problemu albo nie wiedziała jak się do tego zabrać. Jakieś tam wieśki stwierdziły, że duży zakład to i duże rachunki. W sumie ja sam gówno się znam, ale mimo wszystko podejmę się tego.

Dzisiaj ludzie poszli do domu, tablica główna wyłączona, dwie fazy 0.0A, trzecia jak na obrazku.
Robaki gdzieś mają ciepło.

#detektywzarzutka
Pobierz Zarzutkkake - Takie rzeczy to ja lubię. 
Zakład produkcyjny, wzrost rachunków o ponad...
źródło: comment_16194481668x2hG39c3lcIAgdchrEJsb.jpg
  • 96
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zarzutkkake: już chyba widzę Twoją drugą taką przygodę - że gdzieś ucieka prąd.
Stąd moje pytanie, jak z bezpieczeństwem przy takim uszkodzeniu? Czy jeśli pójdę na spacer na jakiś trawnik przy zakładzie to przy takim uszkodzeniu mogę jakoś pechowo postawić stopy i zostać porażony?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
ja tylko zaznaczyłem różnicę semantyczno-prawną. jeśli wynik jest poza zakresem, to jest dla twojej wiadomości, ale nie powinieneś użyć tego wyniku w oficjalnych dokumentach.


@Felonious_Gru: Takich ciekawostek jest wiecej. Zawsze smieszy mnie "legalizacja". Jasne i pelna zgoda ze urzadzenia musza byc kalibrowane i sprawdzane. Tylko ze fajnie to wyglada jak masz np legalizacje do 10 marca.

10 marca o godine 23.30 miernik mierzy dobrze i mozesz wpisywac wyniki do dokumentow natomiast
@dawid121213: Raczej nie bo prąd płynie do ziemi i nie ma powodu żeby przepływał przez twoje nogi skoro przewód jest pod ziemią. Prąd szuka drogi z najmniejszym oporem. Jeżeli już coś miałoby się stać to porażenie napięciem krokowym ale to chyba przy wysokich napięciach. Na załączonym obrazku masz wytłumaczone zjawisko napięcia krokowego.
Pobierz ComponentChowderov - @dawid121213: Raczej nie bo prąd płynie do ziemi i nie ma powodu...
źródło: comment_1619473429yfUHHVv7wxpqrjKh1UVOH6.jpg
@ComponentChowderov: troche nie do konca kolego bo jesli zrudlo ma wysoka wydajnosc pradowa a opory na przebiciu beda relatywnie zauwazalne to "caly prad" nie poplynie ta droga tylko rozlozy sie na innych rownoleglych oporach, zwarcie wcale nie oznacza ze juz cie nie porazi, a co do napiecia krokowego toljest to swoisty dzielnik napiecia i zajebiscie duzo czynnikow ma tu znaczenie
@Zarzutkkake: wez sobie stalowy drut do jednego konca przyczep diode led(nie wazne czy anoda czy katoda bo to prad przemienny, do drugiej nozki podlacz 0 sieciowe i wbijaj ten pret pokolei w ziemie, od ok 1 m od przebicia powinienes zauwazyc zazenie diody(w dzien moze byc jednak za jasno bo zazenie moze byc naprawde niewielkie)