Wpis z mikrobloga

Takie rzeczy to ja lubię.
Zakład produkcyjny, wzrost rachunków o ponad 1000zł miesięcznie w stosunku za ostatnie 12 miesięcy pomimo wymiany oświetlenia na led a ostatni tydzień licznik miga jak szalony i przepala BM 63A (BM to bezpiecznik mocy, zabezpieczenie przed licznikiem, zabezpieczenie główne, wyłącznik główny itp itd).

Firma wykonująca roboty nie widziała problemu albo nie wiedziała jak się do tego zabrać. Jakieś tam wieśki stwierdziły, że duży zakład to i duże rachunki. W sumie ja sam gówno się znam, ale mimo wszystko podejmę się tego.

Dzisiaj ludzie poszli do domu, tablica główna wyłączona, dwie fazy 0.0A, trzecia jak na obrazku.
Robaki gdzieś mają ciepło.

#detektywzarzutka
Pobierz Zarzutkkake - Takie rzeczy to ja lubię. 
Zakład produkcyjny, wzrost rachunków o ponad...
źródło: comment_16194481668x2hG39c3lcIAgdchrEJsb.jpg
  • 96
Ogólnie to takie kwiatki chyba jeszcze tylko w wąskich branżach są. Większość sprzętów podlega kalibracji i masz do tego urządzenie kalibracyjne z wzornikiem. Urządzenie musisz kalibrować np. raz w miesiącu i wtedy piszesz protokół kalibracji i sprawdzasz czy dokładność urządzenia zgadza się z kalibratorem. Jeśli tak to używasz urządzenia na podstawie protokołu. Samo urządzenie jest legalizowane np. na 10 lat.


@j3sion: Branza automotive raczej nie jest waska branza. Skladam szafy (zasilajace.sterownicze/falownikowe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gorzki99: i ta legalizacja to właśnie ta m.in. kalibracja jeśli zachodzi potrzeba. Plus szereg prawnych obostrzeń i pozwoleń. Jeśli urządzenie miało legalizację do dzisiaj, nie oznacza to, że nagle o północy zacznie źle mierzyć, tylko że w razie czego np. ubezpieczyciel bedide miał prawo podważyć sprawność sprzętu i jej ewentualne konsekwencje. Podobnie jak z przeglądem samochodu.
@pilot1123: Ja mam takie:
https://www.uni-trend.com/html/product/General_Meters/digitalclampmeters/UT200/UT203.html
Kupiłem głównie z myślą o DC i tak też używam. W warunkach kamperowych też przetestowane ;)
Jedna uwaga: na DC maja przeważnie "bias", czyli pokazuje np -0,5A. Ale potem pokazuje 0,5A jak płynie prąd 1A przez ten przewód, więc trzeba sobie zoabczyć ile ma "odchyłu" przed założeniem na przewód i potem ile ma po założeniu na przewód i przeliczyć sobie. Inne których uzywałem nie miały tego,
@pilot1123: to raczej bierz UT210E mniejsze natężenie 2A, 20A do większego prądu nie będziesz raczej potrzebował w kamperze a jednak mniejsza rozdzielczość to powinien być dokładniejszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A zdradzisz na czym robisz tego kampera bo mi po głowie chodzi od paru lat niewiadówka n126
@Zarzutkkake tak z ciekawości, jak wygląda kwestia współczynnika mocy przy dużej ilości ledów? Pracuję w miejscu gdzie ma się pojawić lokal z 90 kW mocy rzeczywistej z czego jakieś 40 kW to ledy. Niby według projektu mają być oprawy z kompensacją ale coś mi się nie chcę wierzyć że nie przycebulą.