Wpis z mikrobloga

Takie rzeczy to ja lubię.
Zakład produkcyjny, wzrost rachunków o ponad 1000zł miesięcznie w stosunku za ostatnie 12 miesięcy pomimo wymiany oświetlenia na led a ostatni tydzień licznik miga jak szalony i przepala BM 63A (BM to bezpiecznik mocy, zabezpieczenie przed licznikiem, zabezpieczenie główne, wyłącznik główny itp itd).

Firma wykonująca roboty nie widziała problemu albo nie wiedziała jak się do tego zabrać. Jakieś tam wieśki stwierdziły, że duży zakład to i duże rachunki. W sumie ja sam gówno się znam, ale mimo wszystko podejmę się tego.

Dzisiaj ludzie poszli do domu, tablica główna wyłączona, dwie fazy 0.0A, trzecia jak na obrazku.
Robaki gdzieś mają ciepło.

#detektywzarzutka
Zarzutkkake - Takie rzeczy to ja lubię. 
Zakład produkcyjny, wzrost rachunków o ponad...

źródło: comment_16194481668x2hG39c3lcIAgdchrEJsb.jpg

Pobierz
  • 96
@Zarzutkkake: O kurde, mam podobną usterkę teraz do naprawy. Rachunki 2x większe niż wcześniej, jak sprawdzałem Riso to wyszło 400kOmów między ziemią a żyłami, niby dużo ale to powinno iść w mega albo giga omy. Dokładnego miejsca jeszcze nie zlokalizowałem.
@echelon_ tak, 3.9A, daje to przy 234V jakieś 910W oddawane do ziemi.
@wonsz_smieszek ja sam muszę to znaleźć właśnie.
@E-Seven tak, wyłączasz zabezpieczenia w domu i patrzysz na wskazanie licznika, potem za godzine przychodzisz ponownie zobaczyć.
Czasami trzeba wpiąć obciążenie np 15A aby rozgrzać przewód i policzyć, czy w ciągu godziny zużycie było na poziomie 15A czy może 18A.

@pilot1123 te akurat tylko do AC.
@gorzki99 nowe mają pomiar DC również na