Wpis z mikrobloga

Sprawa jest, dziewczynie zepsuł się laptop (już dość stary) i potrzebuje nowego. Laptop będzie do autocada, Photoshopa i grafiki (renderowanie scen w scetch up itd). Max kwota to 5000zł, ale gdyby udało się coś taniej to zawsze na plus.
Nie będzie grać w gry, ale nie widzę tutaj innej opcji jak kupno laptopa gamingowego, bo mają one najlepsze parametry, których potrzebuje, a więc procek i grafika.
Na szczęście nie przeszkadza jej, że taki laptop byłby cięższy i bardziej się nagrzewal albo był głośniejszy podczas pracy. Macie jakieś propozycje laptopa, który byłby najlepszy do takich zastosowań? Jakie są jego wady/zalety? Ogladam na razie troche filmików na YT z polecanymi laptopami, bo trochę wypadłem z obiegu ale może ktoś tutaj siedzi w temacie na bieżąco i bylby w stanie zdradzić więcej szczegółów.
PS: co z seria RTX 3xxx? Z tego co widziałem to jest problem z dostępnością ale jest jakiś konkretny model, który warto monitorować czy jest dostępny? Nie chce oczywiście rozwiązania, gdzie do RTX 3600 jest dołożony jakiś słaby procek, który go hamuje. Wszystko musi być wyważone. Jest w ogóle opcja znalezienia czegoś sensownego za 5k?

#laptopy #pytanie #komputery #grafikakomputerowa
  • 10
  • Odpowiedz
@Parkero: Tu już gorzej, bo ja z AutoCada i SolidWorksa korzystam na lapku z integrą kupionego ponad 2 lata temu za 2500 xd (ryzen 5 2500u, integra to Vega 8). O dziwo na moje potrzeby (rysunki 2d w autocadzie i stosunkowo proste modele 3d w solidworksie wraz z obliczeniami) wystarcza, jedynie czasem się pruje że 8gb ramu niby mało. Ale to juz offtop w sumie.
  • Odpowiedz
@Parkero: Laptop z RTX 3060 to wydatek ponad 5k. Do 5k to maksymalnie z RTX 2060 i tutaj można by pomyśleć o większym laptopie (17,3"). Tak jak pisałeś, laptop gamingowy i w tym przypadku polecany byłby Lenovo Legion z matrycą 144 Hz z dobrym odwzorowaniem barw (w odróżnieniu od matrycy 120 Hz). Cena 1 zł poniżej budżetu, z tym że można w razie czego pomyśleć o dołożeniu dodatkowej kości RAM (8
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ZlodziejBilonownic
@Ewenement
@Gajwer2
No ten Legion wygląda spoko ale czy nie byłoby dużo lepiej znaleźć takiego legiona z Ryzenem? One z tego co pamiętam lepiej radzą sobie z programami. No i ram to od razu trzebaby dokupić, tak samo system :/
Inne pytanie, na jakich stronach szukalibyście promocji na laptopy? X-kom to wiem, ale myślę że tam ciężko o jakieś fajne promocje bo to najpopularniejsza strona. Może jakiś Amazon?
  • Odpowiedz