Wpis z mikrobloga

Też tak macie, że jak ktos madry by nie byl to jesli jest wierzący, podswiadomie traci u was część szacunku?
A jak jest zagorzalym katolikiem to z automatu kazde jego zdanie, kazdy osąd jest poddawany wątpliwości.
Kościół to jest dla mnie taki syf ktory zbiera do kupy wszystkie ludzkie ułomności i próżności.

#ateizm #katolicyzm
  • 151
  • Odpowiedz
@zapach_bigosu: Klasyka. Jestem otwartym i myślącym człowiekiem. Jestem tolerancyjny. Oczywiście tylko wtedy, gdy inni myślą tak jak ja.

Cała nasza kultura mówi, że stereotypy są złe, a ludzi należy oceniać indywidualnie. A tutaj wjeżdża stereotyp cały na biało. Jacy my wszyscy zakłamani jesteśmy.
  • Odpowiedz
@zapach_bigosu

@neoklasyk

Ludzi trzeba traktować indywidualnie, aczkolwiek ateizm jest bardziej uzasadniony filozoficznie. Nie ma dowodów na istnienie "boga". A jeśliby istniał to skąd on się wziął i wracamy do punktu wyjścia. A jeśli przyjmiemy istnienie spontanicznego nieskończonego "boga" to równie dobrze możemy przyjąć istnienie spontanicznego nieskończonego Wszechświata.
  • Odpowiedz
@zapach_bigosu: Z tego co napisałeś wynika, że to Ty jesteś ułomny i próżny. Dlaczego ? W celu podniesienia swojego ego generalizujesz ludzi i zakładasz sobie, że grupa do której należysz to ta wspaniała i lepsza.
Reasumując - próżna ocena ludzi i ułomne poczucie swojej wartości.
  • Odpowiedz
@zapach_bigosu o gurwa, oni nie rozumieja ze ludzi sie ocenia po wszystkim, nawet po muzyce jakiej sluchaja. Tylko to #!$%@? "szanuj i nie krytykuj czyjegos wyznania". Inaczej patrze na kogos kto jest wierzącym albo nie, inaczej patrze na sluchajacych disco polo i ogladajacych hotel paradise. Jak ktos nie widzi takich zaleznosci to tez dolacza do tego grona.
  • Odpowiedz
@zapach_bigosu: Ludzie inteligentni rzadko kiedy bywają religijni. Religia wyklucza logikę. Oczywiście, że zdarzają się kwiatki, jakiś super inteligentny i wykształcony inżynier który również jest głęboko wierzący. Ludzi na świecie jest zbyt dużo żeby dało się ich sztywno skategoryzować i zawsze będzie można natknąć się na jakiś dziwny mix przekonań lub postaw pozornie sprzecznych skumulowanych w jednej osobie.

Mimo to, podstawa dalej pozostaje taka sama, czyli to co napisałem w na
  • Odpowiedz
@neoklasyk: wiedz, że jak ktoś jest moralny, bo mu tak każe religia, to wcale nie jest dobrym człowiekiem.

@zapach_bigosu: ja tam do normalnych wierzących nic nie mam, większość znajomych jest wierząca i sam byłem wychowywany na wierzącego. Ludzie wierzą, bo tak mieli wmawiane od dziecka. Co innego, jeśli chodzi o tych bardzo wierzących i fanatyków. Tutaj zdecydowanie trzeba uważać
  • Odpowiedz
@niebieskieniebo: Człowiek jest z natury zły dlatego, że jest drapieżnikiem, tak zostaliśmy po prostu stworzeni. Religie ewoluowały z myśli filozoficznych ludzi najwybitniejszych aby uzmysłowić ludowi, że nie trzeba być złym, że człowiek powinien być dobry dlatego, że jest najmądrzejszą istotą na ziemi, niestety takie tłumaczenie do większości nie trafia.

Religie na całym świecie mają w sobie pierwiastek kary, niektórym ludziom w średniowieczu zresztą podobnie jak i teraz, niestety bez groźby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Też tak macie, że jak ktos madry by nie byl to jesli jest wierzący, podswiadomie traci u was część szacunku? A jak jest zagorzalym katolikiem to z automatu kazde jego zdanie, kazdy osąd jest poddawany wątpliwości.

@zapach_bigosu: ja tak mam w stosunku do ludzi uprzedzonych do innych ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@zapach_bigosu Nie, niech sobie wierzy w co chce, byc może to nadaje sens jego zyciu, nie mi to oceniać. Dopóki ktoś nie narzuca mi swoich poglądów, wiary i nie wymaga żebym żyła wedle zasad jego boga to wszystko jest ok
  • Odpowiedz
bo takie osoby są najczęściej wyzute z jakiejkolwiek moralności i zasad.


@neoklasyk: To jest nagłupsze, co można napisać o ateistach. Sam nim nie jestem i wiem, że wielu z nich jest strasznie infantylnych i prosto rozumujących, ale to #!$%@?, że nie posiadają zasad i moralności, bo nie wierzą w Boga jest wyjątkowo debilne. Jesteś idiotą :)
  • Odpowiedz