Wpis z mikrobloga

Są do wyboru dwa szeregowce. Co wyjdzie lepiej i taniej wg Was?
1. Rynek wtórny, budowany w 2013r., pierwsi właściciele. 150m2, 3 piętra (parter + 2 piętra). Wymaga odświeżenia - odmalować ściany, gdzieniegdzie odpryski, jakieś wyrwane gniazdka, plamy na ścianach po obrazach/lustrach. Wg mnie zwykłe ślady zużycia domu przez rodzinę 2+3 w ciągu 7-8 lat. Jeszcze kuchnia mi się nie podoba, ale to nie musiałoby być robione na już, tylko np. za 2 lata. Garaż podziemny na 2 samochody. Cena wyjściowa 660k.
2. Rynek pierwotny, 120m2, 2 piętra, stan deweloperski (zrobiona podłogówka wszędzie + kocioł gazowy z zbiornikiem), wady to brak garderoby czy miejsca na dużą szafę. Garaż na jedno auto. Cena wyjściowa 530k.

#nieruchomosci #remontujzwykopem #budujzwykopem
  • 24
@Lonate: zaznaczyłem wtórny z uwagi na garaż na dwa samochody.

Realnie do mieszkania "pod miastem" o ile nie jesteś singlem to i tak będziecie potrzebować dwa samochody, szczególnie gdy macie dzieci. Jedno z was pojedzie do pracy, a drugie odwozi / zawozi dzieci, jedzie na zakupy itp. itd.

Dużo też zależy od placu i okolicy. Dlaczego? Bo niektóre nowe szeregówki to wręcz obozy, gdzie nie ma nawet gdzie pójść na spacer,
@Lonate: zalezy, bo w takim wtornym to na dobra sprawe mozesz sie w wprowadzic i od razu mieszkac. Te rzeczy ktore wymieniasz mozesz spokojnie ogarnac sama.
Najwieksze koszty w wykonczeniu domu to kuchnia i lazienka.
Jak wyglada lazienka?

W pierwotnym jest jeszcze mase roboty a ceny uslug sa teraz szalone to sie moze okazac ze 150k to bedzie malo na wykonczenie
@imateapot: Obydwa są na tym samym osiedlu szeregowców, pod miastem. Mamy dziecko, mieszkamy w centrum miasta i tak czy siak mamy dwa auta ;) Lasku nie ma, są pola w okolicy i z tego co widziałam to multum rodzin z dziećmi.
@Pawicaa: No właśnie tu mam zgrzyt z mężem bo on twierdzi, że 150k to lekko wystarczy na wykończenie! On to by się w 100k zmieścił XD Jeśli chodzi o łazienki to w obu jest toaleta na parterze i łazienka na gorze, podobnych wielkości. Łazienka w tym wtórnym jest ok, wg mnie nie wymaga żadnego nakładu.
@Lonate: to najpierw polecam wejść na fb i dołączyć do osiedlowych grupek mieszkańców danej inwestycji oraz okolicy. A potem czekać i czytać, co tam ludzie wypisują. Ja w ten sposób odrzuciłem co najmniej ze dwie inwestycje, bo się okazało, że wszystkie pola dookoła to zabudowa domkami przez deweloperów, a w okolicy nawet nie ma chodników, drogi gruntowe ciągle rozjeżdżane przez ciężki sprzęt budowlany (budujący kolejne domki), a na posłanie małego dziecka
@imateapot: Dobry pomysł, wstępnie rozmawialiśmy z sąsiadami czekając na kobietę z biura nieruchomości :) Szkoła jest kawałek dalej, to fakt, ale to akurat nam nie przeszkadza. I tak oboje jeździmy codziennie do miasta do pracy, dziecko można wozić. A w ciągu dwóch lat ma stanąć stacja PKP niedaleko, to już do liceum będzie mogło dziecko samo dojeżdżać pociągiem do miasta.
@Lonate: Zależy jak dobry standard chcesz mieć, ale cenowo pewnie by wyszło podobnie bo jednak za 130 (a pewnie 150 bo jednak 10-20 chcąc nie chcąc w stare wsadzisz) Najdrożej jak wspomniał przedmówca wyjdzie łazienka/łazienki i kuchnia. Za łazienkę spokojnie 15-25k wyłożysz.
Ja bym chyba rozważał opcję nr 1 - większe mieszkanie, większy garaż no i nie mniej remontowego pierdzielenia się, a to zawsze koszmar :D
@Lonate: Ok, no to warto poobserwowac okolice. No i cena to już jest kwestia negocjacji, tego czy chcą sie szybko pozbyć tego domu itd. Teraz drożeją materiały budowlene, meble itp. Więc koszt wykończenia moze byc wyzszy.
@Lonate: Negocjuj na 600k i nie ma tematu.

BTW to że teraz masz 4 piętro bez windy to wiesz, lepiej iść w ułatwianie życia.

Mi się nie chce z piętra na parter zejść żeby prysznic wziąć to się wole na górę w wannie męczyć.
Jakbym miał dwa piętra lecieć na dół to pewnie bym miał codziennie dzień dziecka bez mycia XD
@Pawicaa: Na samej gorze jest otwarta przestrzeń, tam planujemy gabinet, zwłaszcza że ja często pracuję z domu ;) Ale tak, będziemy negocjować na 600k.