Wpis z mikrobloga

Mirki, chce sprzedać laptopa (thinkpad z korpo) na OLX. 100% sprawny, bdb stan jak na 4 lata użytkowania. W związku z tym chce się zabezpieczyć przed nieuczciwymi kupującymi, którzy np. chcieli by podmienić laptop albo jakąść cześć lub uszkodzili by laptopa i później zglaszali reklamacje/rekojmie. Na co uwazac i jak pozniej udowadniac (ewentualnie w sadzie), ze laptop byl sprawny albo ze ktos podmienil komponent?

#olx #allegro #thinkpad #prawo #prawokonsumenckie #rekojmia #reklamacja #oszukujo
  • 20
@ptasiek2: wiadomo, ale na folwarku zwanym Olx to czesta praktyka, szczególnie przy telefonach, ze ludzie podmieniaja i pozniej walcz polaku z takim.
Zastanawiam sie jak udokumentowac, ze jest sprawny przed wysylka.
@winsxspl: kupujacy czesto tez prosza o gwarancje rozruchowe.
Co w wypadku wysylki kurierem? Moze ktos jest zaznajomiony z takimi sprawami w sadzie?
Po prostu chce sobie oszczedzic nerwow w przyszlosci...
wiadomo, ale na folwarku zwanym Olx to czesta praktyka, szczególnie przy telefonach, ze ludzie podmieniaja i pozniej walcz polaku z takim.


@Rollines: w sumie to nigdy mi się nie zdarzyło ani nawet nie słyszałem o czymś takim. Możesz iść w tę stronę co firmy sprzedające poleasingówki jakieś tanie plomby gwarancyjne nakleić lub inne łatwo niszczące się naklejki i będziesz widział czy coś podmienili + spisanie numerów.

Z ciekawości jaki lapek?
jak pozniej udowadniac (ewentualnie w sadzie), ze laptop byl


@Rollines: a to nie kupujący musi udowodnić że wada była w momencie zakupu?

ludzie podmieniaja i pozniej walcz polaku z takim.


plomby naklej
@Rollines: nie wiem, nagraj jak dziala jakis test i jak pakujesz i nalepiasz etykiete i tyle, sprzedaj przez wysylki OLX np wtedy (calosc przez OLX musi isc ale nie musze ci teog pisac) kupujacy ma tez ubezpiecznie do 3k wiec chetniej kupi. Ja sprzedaje moj laptop z dosc wypasiony dobrej firmy i za 2500 male zainteresowanie hmm :/ a jest jak nowy.