Wpis z mikrobloga

Moja prognoza na temat tego, co zamierza zrobić PIS

Założenia do teorii:
1) PISowi spada poparcie i muszą jakoś odwrócić ten trend.
2) Wiadomo, że mają zaplanowany "Nowy Ład", polegający m.in. na wykorzystaniu pieniędzy z Unii, ponoć 500+ zostanie zwiększone do 700+, itp. Ciągle jednak przekładają ogłoszenie Nowego Ładu, czekając na odpowiedni moment.
3) Coraz szybciej rośnie liczba zaszczepionych, jednocześnie wraz z końcem sezonu grypowego spada liczba zachorowań. Więc niedługo skończy się "trzecia fala".

Myślę, że PIS zamierza zagospodarować pozytywne emocje z powodu "końca epidemii" i wykorzystać je do promocji swojego "Nowego Ładu". Na tej samej konferencji zostanie ogłoszone zniesienie wszystkich obostrzeń oraz przedstawione punkty NŁ.
Zresztą co ja mówię, konferencji? Zorganizują ogromny wiec PIS transmitowany w TVP, może nawet Zenek zaśpiewa. Morawiecki lub sam Kaczyński jednym tchem ogłosi zwycięstwo z wirusem, 700+, "niższe podatki" dla biednych, jakiś bon turystyczny i inne punkty NŁ. Całe otoczenie propagandowe PIS zadba o to, żeby koniec wirusa (prawdziwy lub formalny) i obostrzeń zawsze był zestawiany z punktami NŁ. Żeby ludzie ciesząc się z otwartych restauracji, hoteli i końca maseczek, cieszyli się również z NŁ.

Być może brzmi to głupio i logicznie, ale wyborów nie wygrywa się merytorycznymi argumentami, tylko właśnie grą na emocjach. Zobaczymy, czy moja przepowiednia się sprawdzi.

#polityka #pis #neuropa #4konserwy #nowylad #koronawirus
lewoprawo - Moja prognoza na temat tego, co zamierza zrobić PIS

Założenia do teori...

źródło: comment_1619091862ZVMX4nkdOtDQS6x9W19hGU.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kjedne: Nie wydaje mi się, żeby był głosowany jako całość. Raczej część punktów przejdzie teraz, część zostanie jako obietnice wyborcze.
Jak np. będzie głosowanie za rozszerzeniem 500+ do 700+, to czy większość polityków odważy się zagłosować przeciw?
  • Odpowiedz