Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #programowanie #pracbaza #webdev #pytaniedoeksperta
Mirki jestem po studiach informatycznych 2 lata (25lvl)
Moja praca nie jest raczej związana z tym co bym chciał w życiu robić bo chciałbym: frontend / web developer

A co robię w pracy: projektuje wykrojniki do kartonów i kartony. Czyli firma X chce opakować swój produkt Z w karton - więc projektuje ten karton, żeby go maszyna wycięła i złożyła, no i ewentualnie projekt grafiki na kartonie(czasami klienci mają już swoje projekty graficzne, które tylko trzeba "przenieść"). Do tego zajmuje się "pionem" informatycznym - czyli żeby komputery, sprzęt, sieć, "serwer" działał w firmie a jak nie dam rady to przyjeżdża zewnętrzna firma - na razie luzik (to jest firma gdzie jest z 20 komputerów więc ten "pion informatyczny" to trochę przesada)

No i szukam pracy jako junior jakiś: frontend, web developer, wordpress developer czy głupie kodowanie "landing page" ale każda firma wymaga 1-3 lat doświadczenia komercyjnego na juniora. Albo proponuje staż,praktyki ale ja nie mogę sobie pozwolić na darmowe praktyki albo staż za 1000 zł bo z czego ja opłacę kawalerkę, rachunki, jedzenie itp itd.

No i tutaj moje pytanie:

1. Czy jest szansa się dostać do jakiejś roboty jako programista albo "klepacz" kodu bez tego komercyjnego doświadczenia ?
2. Czy za komercyjne doświadczenie mogę przyjąć to, że zrobiłem np 30 stron i 10 aplikacji webowych i pracowałem z klientami jako freelancer ?
  • 2
1. Czy jest szansa się dostać do jakiejś roboty jako programista albo "klepacz" kodu bez tego komercyjnego doświadczenia ?


@kodecss: staż/juniorship, ale tu max 4000 netto wyciągniesz

2. Czy za komercyjne doświadczenie mogę przyjąć to, że zrobiłem np 30 stron i 10 aplikacji webowych i pracowałem z klientami jako freelancer ?


Jeśli z tych 30 stron to są wszystkie, które robiłeś dla kogoś innego (za hajs lub nie), to tak.