Wpis z mikrobloga

Dobra Mirasy, rozstrzygnijmy to raz na zawsze. Gdzie wolelibyście mieszkać ale zakładając, że pomijamy całkowicie kwestie związane z rynkiem pracy? Wrocław czy Poznań?

#wroclaw #poznan #nieruchomosci

Które miasto lepsze do życia?

  • Wrocław 61.2% (374)
  • Poznań 38.8% (237)

Oddanych głosów: 611

  • 37
chyba nie xD


@dobrzecisiewydaje: Z tym PKB to różnie bywa ... Nie wiem jak w Poznaniu, ale we Wrocławiu są dziesiątki zagranicznych fabryk klepiących dla niemieckiego przemysłu, siłą ukraińskich rąk. Przeciętny wrocławianin, nie ma z tego wiele, poza hałasem i zanieczyszczeniami powietrza (ale wskaźniki PKB pompuje to ładnie). Jeśli mam się doszukiwać jakiś plusów nad Poznaniem (mieszkam pod Wrocławiem/pracuje w), to kulturalnie/turystycznie, w promieniu ok 300 km jest zarówno Kraków, Praga
@bojar: Mieszkam między tymi dwoma miastami choć bardziej jestem związany z Poznaniem. Wielu moich znajomych którzy wyjechali na studia mówią że Wrocław ładniejszy, ale w Poznaniu żyje im się lepiej :)
@bojar Przecież takie ankiety są bez sensu. Żeby móc cokolwiek powiedzieć na ten temat to albo trzeba by było pomieszkać w obu albo przedstawić twarde dane decydujące o jakości życia w danym mieście. Większość oddanych tu głosów to przeważnie wspomnienia z urlopu/imprezy w danym mieście. Wystarczy, że np w Poz czy Wro padało podczas czyjegoś pobytu i już ma gorsze wspomnienia.