Wpis z mikrobloga

@path: dzieciakom nie będzie to przeszkadzało. Dzieci dobrze się bawia w każdym pokoju, a jeśli chodzi o ich komfort psychiczny to najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa i bycia kochanym i akceptowanym przez rodziców. Więc wielkością pokoju dziecięcego w ogóle się nie przejmuj :)
@path: ja sie wychowałam w pokoju o wymiarach około 5,5x3 m. niby powierzchnia jest, ale był to długi wagon. także jak mi rodzice wpierdzielili po jednej stronie meblościankę z biurkiem, a po drugiej łóżko i komodę, to już nie było za dużo miejsca na zabawę. lubiłam tańczyć i ćwiczyć, no, cóż, nie było opcji.
@inko-gnito aktualnie mam pokój dziecięcy 210 x 450. Powierzchnia podobna, ale średnio ustawny bo wąski i długi. Wymiary tamtych zbliżone do kwadratu więc chyba bardziej ustawne.
@PiotrFr no właśnie wychodzę z założenia, że wolę mieć większą przestrzeń dzienną i pomieszczenia gospodarcze typu garderoba, pralnia i spiżarnia niż pokoje po 15/20 m2. Ale spotkałam się z krytyką
@path: dla mnie spoko ale ja jestem przyzwyczajony, że "pokój" to "sypialnia" a centrum życia jest gdzie indziej. Niektórzy lubią żeby każdy się zamykał w swoim pokoju ale co to za rodzina( ͡° ͜ʖ ͡°)
10m2 to wystarczająco dla dziecka chyba że śpi na łóżku 2x2m
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@path: już kilku kumpli klęło na względnie duże pokoje dla dzieciaków (ok. 22 m2) i wybijali mi taki pomysł z głowy.
Pomijając wykończenie, to większa powierzchnia do ogrzania.
@leesiuu: tak tak. Dziwnym trafem wszędzie tak robią tylko w Polsce duży dom, mały salon, nawalone pomieszczeń wszędzie no i obowiązkowe korytarze. Właśnie korytarze, ten przejaw dobrobytu xd
@PiotrFr: Dziwnym trafem właśnie w stanach robią domy z karton gipsu. Dziwnym trafem właśnie w UK robią domu z oknami otwieranymi na zewnątrz...

Każdy robi jak chce. Jeśli ktoś chce długi korytarz - robi go. Jeśli ktoś chce 10 małych pokoi zamiast 3 dużych - robi to. Jeśli ktoś chce piwnicę - robi ją.

Powiedz mi co jest złego a korytarzach? Jeśli jest dużo pokoi to potrzebne są korytarze, żeby do