Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mam bardzo duży dylemat jeśli chodzi o wybór pierwszego własnego samochodu, moje wymagania to:
- cena około 5000 zł
- sedan klasy D lub E
- LPG ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- tanie części
- mała awaryjność

Brałem pod uwagę następujące modele: Mazda 626, Opel Omega, Nissan Primera P11, Opel Vectra C, Honda Accord VI. Jakie byście inne samochody polecili, albo który z tych jest najbardziej wart uwagi.

#pierwsze4kola #motoryzacja #gruz #lpg #samochody

  • 44
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@piwakk: nie słyszałem o tym aby Mazda 626 w benzynie była awaryjna, tak samo z Accordem oba należą do klasy D, natomiast Omega do klasy E, a silniki 2.2 i 2.0 8V są naprawdę dobrymi jednostkami. Wiadomo że te auta nie będą w idealnym stanie, nie szukam żadnego BMW, Mercedesa czy innego premium gówna tylko solidnych samochodów.

Jak nie chcesz pomóc to zapraszam na czarno..
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kuraku: Tak robię, na razie nie miałem farta do żadnego samochodu. Dwa razy już oglądałem Omegi, w jednej nagle się okazało że jest zardzewiała podłużnica, a kolejnej sprzedawca nawet nie chciał wziąć do diagnosty mimo że ja płacę, nie on XD. Chcę po prostu rozszerzyć moje poszukiwanie o kolejne modele.
@EagleOfFreedom: w tych pieniądzach C to chyba jakieś zajechane szroty. Więc na pewno odrzucił bym taką generację opla i skupił się na wcześniejszej. typu astra G vectra B itp.
Hondy od razu wykreśl, silniki nie pod lpg chyba że sam sobie będziesz co rok trzy lata rozbierał silnik aby ustawić luzy zaworowe. Nie ma tam hydro.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r5678: O i to jest bardzo pomocna odpowiedź, czyli uważasz aby zostać przy Oplach? Raczej Astry bym nie wybrał, dosyć dobre samochody ale jednak za małe, zostaje mi Omega i Vectra, ewentualnie jeszcze Mazda 626 jeśli znajdę nie zardzewiałą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EagleOfFreedom: kupić omegę z 2.0 to tak jakby kupować gacie z calvina kleina na aliexpress
wydaje ci się że udowadniasz innym że cię stać ale każdy kto chociaż minimalnie ogarnia temat zorientuje się że jesteś biedakiem