Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mam bardzo duży dylemat jeśli chodzi o wybór pierwszego własnego samochodu, moje wymagania to:
- cena około 5000 zł
- sedan klasy D lub E
- LPG ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- tanie części
- mała awaryjność

Brałem pod uwagę następujące modele: Mazda 626, Opel Omega, Nissan Primera P11, Opel Vectra C, Honda Accord VI. Jakie byście inne samochody polecili, albo który z tych jest najbardziej wart uwagi.

#pierwsze4kola #motoryzacja #gruz #lpg #samochody

  • 44
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@piwakk: nie słyszałem o tym aby Mazda 626 w benzynie była awaryjna, tak samo z Accordem oba należą do klasy D, natomiast Omega do klasy E, a silniki 2.2 i 2.0 8V są naprawdę dobrymi jednostkami. Wiadomo że te auta nie będą w idealnym stanie, nie szukam żadnego BMW, Mercedesa czy innego premium gówna tylko solidnych samochodów.

Jak nie chcesz pomóc to zapraszam na czarno..
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kuraku: Tak robię, na razie nie miałem farta do żadnego samochodu. Dwa razy już oglądałem Omegi, w jednej nagle się okazało że jest zardzewiała podłużnica, a kolejnej sprzedawca nawet nie chciał wziąć do diagnosty mimo że ja płacę, nie on XD. Chcę po prostu rozszerzyć moje poszukiwanie o kolejne modele.
  • Odpowiedz
@EagleOfFreedom Peugeot 406 poliftowy (przedlift w sumie też jest ok), ładny, wygodny samochód, jedynie progi lubi w nim ruda, a ręczny to żart. Sam mam od września i jestem zadowolony (diesel 2.0 HDi 90, kupiony za 3k, 2k trza było włożyć na sprzęgło i hamulce, więc wychodzi elegancko 5k xd)
  • Odpowiedz
@EagleOfFreedom: w tych pieniądzach C to chyba jakieś zajechane szroty. Więc na pewno odrzucił bym taką generację opla i skupił się na wcześniejszej. typu astra G vectra B itp.
Hondy od razu wykreśl, silniki nie pod lpg chyba że sam sobie będziesz co rok trzy lata rozbierał silnik aby ustawić luzy zaworowe. Nie ma tam hydro.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r5678: O i to jest bardzo pomocna odpowiedź, czyli uważasz aby zostać przy Oplach? Raczej Astry bym nie wybrał, dosyć dobre samochody ale jednak za małe, zostaje mi Omega i Vectra, ewentualnie jeszcze Mazda 626 jeśli znajdę nie zardzewiałą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EagleOfFreedom: kupić omegę z 2.0 to tak jakby kupować gacie z calvina kleina na aliexpress
wydaje ci się że udowadniasz innym że cię stać ale każdy kto chociaż minimalnie ogarnia temat zorientuje się że jesteś biedakiem
  • Odpowiedz