Wpis z mikrobloga

Mirki,

Gdzie może być problem? Używam #calibre i mam w bibliotece pełne metadane, okładki do każdej książki. Pomimo synchronizacji, na Kindlu nie widzę okładek do niektórych książek. Miał ktoś z Was taki problem? Jak to rozwiązać?

Druga sprawa, czy da się w tym programie wymusić skalowanie okładek do rozmiaru X? Chciałbym, by każda z okładek miała ten sam rozmiar.

#kindle
  • 9
@onionhero: Z rozmiarem okladek nie pomoge, ale problem z brakiem okladek mam rozwiazany tak: po zakupie ksiazki sciagam *.epub i za pomoca calibre konwertuje do *.mobi. Pozniej wysylka pliku *.mobi za pomoca 'Send to Kindle for PC' i na czytniku laduje za kazdym razem ksiazka z okladka.
@onionhero: Generalnie Kindle lubi coś zepsuć, ale przy przesyłaniu książek z okładkami kablem powinno być. Ewentualnie podłącz jeszcze raz czytnik do Calibre i odłącz bo był (albo dalej jest?) bug z okładkami i właśnie takie podłączenie i odłącznie pomaga.
@onionhero: epub ->azw3, z samym mobi i/lub konwertowanym do azw okładki zadziałają od dzwona, zależnie od tego czy w książce pozostanie odpowiedni tag nadający plikowi typ dokumentu ()

właśnie sobie przypomniałem że miałem zaprzęgnąć jakiś automat w calibre, który wygeneruje dodatkową okładkę z pierwszego znalezionego obrazu w książce podczas konwersji do azw3
@onionhero: od tego jest forum calibre żeby znaleźć na nim wszystkie rozwiązania trapiących problemów

właśnie szperam za automatycznym generowaniem okładek i tematów jak zrobić okładkę z 1 strony ebooka jest w opór
lvl 2 to jak zrobić wszystko za jednym zamachem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@onionhero: Ja wiem czy ciężkie. Generalnie pewne jest to, że pobierasz z księgarni epub dodajesz metadane i okładkę, potem konwersja na azw3 (ja w sumie dalej robię na mobi i też jest ok) przesyłasz kablem i powinno być ok, ewentualnie trzeba podpiąć czytnik pod calibre raz jeszcze, nic nie robić, odłączyć i okładki powinny wskoczyć.

U siebie przy każdej książce mam okładkę.
@notedeagle: @Dibhala: wygląda na to, że się uporałem. Wysłanie mailem załatwiło sprawę prócz jednej książki. Wydaje mi się, że faktycznie tutaj konwersja odgrywa rolę, bo wszystkie przy wysyłce były konwertowane na mobi przez calibre, prócz tej jednej gdzie okładka nie działa (od samego początku była mobi). Teraz tylko przydałoby się ogarnąć jeden domyślny rozmiar ten okładek, ale pół drogi już za mną ( ͡° ͜ʖ ͡°)