Wpis z mikrobloga

właśnie Gynvael podrzucił mi parę linków, ale nie za bardzo rozumiem x nich co i jak, używałem jeszcze godbolta


@harnasiek: mi sie przypomniała sytuacja z technikum, otóż babka z polskiego postanowiła sobie że mamy się wiersza nauczyć na pamięć. Tak wiersza, na blache, bo tak i każdy ma sie nauczyć bo będzie lufa. Ja wolałem dostać pałe niż tego się nauczyć bo bardziej ceniłem swój czas i wiedziałem że nigdzie to
@open-alpha: niestety muszę to zaliczyć żeby zdać cały przedmiot, assembler wydaję mi się najtrudniejszym "językiem" z jakim się spotkałem, c++ java python można logikę kombinować i dokumentacja jest jasna
niestety muszę to zaliczyć żeby zdać cały przedmiot


@harnasiek: miałem kolegów na politechnikach i czesto dało sie zrobić taki my że jak nie mogłeś zdać jakiegoś przedmiotu to się przepisywało do jakieś gorszej uczelni i wracało na tą lepszą no ale to troche kombinowania, no i jest kwestia tego czy czas i kombinowanie jest tego warte, no bo jak to trzeba zdać to troche inaczej.
i dziwią się że po studiach trudno z pracą


@open-alpha: studia nie są kursem przygotowującym do zawodu (zakładam przy tym, że OP studiuje inżynierię oprogramowania). Zajęcia praktyczne z asemblera są bardzo cenną lekcją uświadamiającą jak wiele system operacyjny oraz kompilatory wykonują roboty. A swoją drogą nie znam nikogo kto zaczynał albo programował w asemblerze, kto by nie mógł znaleźć pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@open-alpha: ale że napisanie dodawania dwóch liczb w asemblerze to jedna setna wysiłku potrzebnego do nauczenia się pierwszych czterech linijek na pamięć dowolnego wiersza, to wiesz?
Poza ty, co ci się w pracy zawodowej nie przyda? Umiejętność rozwiązywania problemów informatycznych?
Umiejętność szybkiego uczenia się nowych języków programowania?