Wpis z mikrobloga

#android #microg #gappsfree #goolag #lineageos siema, wgrałem oficjalnego LineageOS ze zintegrowanym MicroG, ale wciąż czuję się zagubiony z wgraniem sklepu - jest za dużo rozwiązań, w międzyczasie coś skopałem i nie chcę metodą prób i błędów flashować roma trzeci raz ;) jakie macie sugestie dokończenia degułagowania się? Chcę mieć dostęp do aplikacji kupionych w gstore i generalnie maksymalnie dużą funkcjonalność względem gapps. Ciekawostka: Niemiecki rząd wspiera MicroG, tak samo jak OSM. To dobra argumentacja za zdegułagowaniem się ;)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Możesz zainstalować Aurora Store, otwartoźródłodłową implementację Sklepu Play (de facto jest to Sklep Play pod innym interfejsem). Możesz korzystać z niego "anonimowo" (nie używając swojego konta, lecz wówczas nie będziesz mógł korzystać z kupionych aplikacji) bądź zalogować się na swoje konto Google (wtedy już jak najbardziej będziesz mógł korzystać z kupionych aplikacji i gier).
  • Odpowiedz
@100kW: gapps nano, albo ekwiwalent nikgapps
a tak ciągnąc za język po #!$%@? ci cały ekosystem googla skoro chcesz go ograniczać?
wszystko da się z zgredoidzie zrobić bez niego

.

czyżby jednak przywykło się do wygód powiadomień i nie tylko?
  • Odpowiedz
@Dibhala: to moje pierwsze podejście i jeszcze nie sprawdziłem praktycznie, czego dokładnie potrzebuję ;) grunt to kupione appki, bez gmaps przeżyję. Nie jestem też na tyle zagłębiony w Androida, żebym wiedział, co dokładnie przestanie mi działać. Jak ogarnę urządzenie do użytku, to dopiero się na nie przesiądę
  • Odpowiedz
@100kW: tak po całości to cię wezłem pod #!$%@?
sam chciałem ograniczyć a pomimo instalacji nowego romana wcisnąłem gappsy

nie korzystam z żadnych dobrodziejstw poza instalacją 2 apek z playstora
nie wiem czy wszelkie wiadomości push z tych apek są mi do życia potrzebne

po prostu coś co było w standardzie i do czego człowiek przywykł a stało się normalnością nie sposób od tego odejść ot tak
  • Odpowiedz
@Dibhala: ja już od września '20 bez gapps, GrapheneOS. Udało mi się odzwyczaić od większości aplilacji. Da się, tylko trzeba mieć silną wolę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dobre podejście mirku, także kieruję się podobną filozofią.
  • Odpowiedz