Wpis z mikrobloga

@Kuklak: Faktem jest, że po wprowadzaniu 500+ deficyt budżetowy był niższy niż rok wcześniej i spadał przez ostatnie 5 lat, aż do wybuchu pandemii. Faktem jest też, że za te pieniądze można było wybudować elektrownie jądrową, ale niestety nasi politycy postanowili inaczej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pat1ryk:
-zmiany w gospodarce nie zachodzą natychmiast, więc jak najbardziej rok później to jest efekt prowadzonej polityki rok wcześniej
- a jak myślisz skąd państwo wzięło pieniądze na program socjalny, skóry już wcześniej ich nie miało?
- rozumiesz co to znaczy deficyt?
- i tak jak pisałem wcześniej na inflacje wpływ ma wiele czynników
@#!$%@?: Inflacja wzrosła o 13%, a w tym czasie pensje o ponad 33%, czyli nadal pracując jesteś 20% na plusie (plus to co masz z 500+).

No, ale wiadomo, półprawda to pełne kłamstwo.
@imateapot: półprawda powiadasz..Czyli jak ktoś zarabiał 5000 do ręki i mu wzrosło o 33% to faktycznie nie zauważy inflacji aż tak ale już ten zwykły Polak co miał pewnie najniższą krajową do ręki czyli 2061,67 zł. to podwyżki odczuwa za każdym razem po opłacie mieszkania i robiąc zakupy
@#!$%@?: Tyle to ja wydaje na samo jedzenie w miesiąc co najmniej a jeszcze opłacam kredyt itd. A mimo to wkurzam się widząc jak rosną w sklepie ceny. Więc skoro ja to widzę to przeciętny Polak tym bardziej
To #!$%@? o tym, jakie to 500+ jest staje się być żałosne. Oczywiście to lewacki pomysł. Ale inflacja tylko w jakiś pośredni sposób na to wpływa. Inflację mamy z powodu dodruku pieniądza. Wzrost jego podaży powoduje spadek jego wartości. Gdyby wydatki państwa (między innymi takim wydatkiem jest 500+) było finansowane z podatków, a nie z kredytu, dodruku, to takiego problemu by nie było. Podobnie jak istnienie emerytur, czy zasiłków czy innych świadczeń
Pobierz noobarian - To #!$%@? o tym, jakie to 500+ jest staje się być żałosne. Oczywiście to ...
źródło: comment_1618263905r6OVibwXfA6vi9f6ggWgCS.jpg
zwykły Polak co miał pewnie najniższą krajową


@#!$%@?: przez 5 lat najniższa krajowa wzrosła z 1750 pln w 2015r do 2600 pln w 2020. To są pensje brutto, ale jasno pokazują, że pensja wzrosła więcej niż 30%.

Edycja:
Pensja minimalna netto wzrosła z 1286 pln do 1920 pln, czyli o ~640 pln, czyli pensja minimalna netto wzrosła ~50% przy inflacji ~13%