Wpis z mikrobloga

Gdyby 500+ był finansowany z kredytów, to rzeczywiście mogłoby to zwiększyć inflację, poprzez zwiększenie ilości pieniądza na rynku


@pat1ryk: Pewien znany ekonomista, były prezes banku potwierdził to:
"Przypominam, że 500 plus jest na kredyt. Zadłużyliśmy się o dodatkowe 20 mld zł, bo chcemy promować dzietność. Jesteśmy we własnym gronie i nie musimy mówić sobie tylko pięknych słów."
Jaka gigantyczna deflacja? Była najpierw gigantyczna inflacja, potem plan Balcerowicza który ją zatrzymał, potem inflacja była w miarę na stałym poziomie, nawet z lekką deflacją parę lat temu, a teraz gwałtownie rośnie. Po drodze była denominacja, ale ona jest neutralna pod względem zmiany wartości pieniądza.


@kirsen: gwałtowanie rośnie buhahahahhahahaha. Inflacja w 2011 i 2012 była wyższa niż obecnie. Kurna skąd oni was biorą.
Nie wiem co powiedział, politycy mówią różne rzeczy, ja wolę się opierać na statystykach a nie tym, kto co kiedy powiedział.


@pat1ryk: Jak to? Jak okazało się, że to zbawca narodu powiedział, to już nagle nie jest ważne co powiedział?
Zacytuję:
"Przypominam, że 500 plus jest na kredyt. Zadłużyliśmy się o dodatkowe 20 mld zł, bo chcemy promować dzietność."
Jak okazało się, że to zbawca narodu powiedział, to już nagle nie jest ważne co powiedział?


Typowe dla tego portalu, gównoburza o hasełka, szufladkowanie ludzi i walka nasi vs tamci.
Skoro nie interesują cię fakty, tylko słowa, twoja wola, ale mi się nie chce obrzucać gównem w tej wojence plemiennej.
@Kuklak:
@pat1ryk: ależ mnie interesują faktu. Faktem jest, że Mateusz Morawiecki przyznał, że 500+ jest na kredyt. Faktem jest, że w każdym roku mieliśmy deficyt budżetowy dochodzący w ostatnim roku do 110 mld złotych. Faktem jest, że za koszt 500+ można wybudować elektrownię jądrową