Wpis z mikrobloga

#!$%@?. Więc tak mirasy, lada dzień zostanę tatą dwójki bombelkow. Ogólnie bardzo się cieszę, duże zamieszanie z przygotowaniami, jazda bez trzymanki. Więc kilka miesięcy temu kupiłem foteliki i te adaptery pod isofix. I zgadnijcie co? Lewy tylny pas w aucie jest krótszy od prawego o 3 cm :o myślałem, że może ktoś coś kombinował, ale po googlowaniu wychodzi, że producenci stosują taki zabieg. Pytam tylko dlaczego? Dlaczego pas jest krótszy? Czy chodzi o oszczędność czy kryje się za tym coś innego?
Auto co prawda miałem zmieniać i tak, ale teraz będę na szybko po salonach latał i pewnie wezmę pierwsze lepsze.
#motoryzacja #zalesie #kiciochpyta #tatacontent
volver021 - #!$%@?. Więc tak mirasy, lada dzień zostanę tatą dwójki bombelkow. Ogólni...

źródło: comment_1618206398Nz2OarBKGVqR41eo84kSby.jpg

Pobierz
  • 164
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krupetto1: fajny, ale nie do każdego auta pasuje. Też chciałem, bo polski i najlżejszy a po przypasowaniu do fotela, skończyłem z najcięższym cybexem cloud z ( @stanley88 ), bo tylko ten zapewniał bezpieczny kąt na mojej kanapie. Mimo że droższy i z obrotową baza, która akurat mnie przeszkadza. Przynajmniej większy i na dłużej starczy niż maxicosi.

Powinno się polecać fotelik atestowany i po testach zderzeniowych, a nie jakiś konkretny
  • Odpowiedz
@Bdzigost: nie ma tez sensu niepotrzebnie zniechac ludzi. Za te 500-600zl da sie kupic RWF ktory bedzie tysiac razy lepszy niz kazdy inny fotelik montowany przodem, nawet jak ma jakies testy zrobione, to i tak z oczywistych wzgledow RWF bedzie lepszy. Wcale nie trzeba wydac 1000 czy 2000
  • Odpowiedz
@nicramnet: ta instrukcja się przydaje, jak całe życie wpinasz fotel w bazę jednym klikiem i masz #!$%@?, a raz na ruski rok musisz gdzieś podjechać z bombelkiem taksówką czy cudzym autem i nie masz pojęcia, jak go zapiąć pasami :P
@palladni: ja też mam BeSafe i niedługo będę wozić w nim już trzeciego dzieciaka, bo faktycznie jest bezpieczny, ale gdybym teraz miała kupować nową łupinę, to wzięłabym coś
  • Odpowiedz
@Norskee: tylko jeśli dobrze jest nachylony, wydawać kasę (nawet dużo mniejsza) na byle co byle, by było odwrócone trochę mi szkoda. To już wolę dobry fotelik bez bazy i jesteśmy mniej więcej w budżecie, o którym mówisz
  • Odpowiedz
@ratty: to fakt besafe są bardzo ciasne, wręcz klaustrofobiczne jak się wkłada w nie dzieciaka. Dorosły zrozumie, że to dla jego bezpieczeństwa, a dziecko nie bardzo ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@volver021: Bierz np Honde cr-v płaska podłoga, do tego masz trzy oddzielne siedzenia z tyłu, w środku siądzie matka*. * oczywiscie szczupla(innej chyba se nie brałes)
  • Odpowiedz
@volver021
Ja bym strzelał, że ta różnica to albo kwestia tolerancji albo pasy są jednakowe, a mocowanie w aucie jest niesymetryczne. Może jedno i drugie.
Można kupić przedłużenie na Allegro za groszki.
  • Odpowiedz
@volver021 kolego gratulacje ;)
Ja od pół roku mam w domu bliźniaczki.
Mam również te same foteliki co ty i te same bazy.
Nigdy nie zapinałem dodatkowo pasami.
Podobno dobieranie fotelika do auta to ściema sprzedawców żeby kupować nowe a nie używane.
Baza ISOFIX ma regulowany kąt więc będzie pasowała do każdego
  • Odpowiedz