Wpis z mikrobloga

#!$%@?. Więc tak mirasy, lada dzień zostanę tatą dwójki bombelkow. Ogólnie bardzo się cieszę, duże zamieszanie z przygotowaniami, jazda bez trzymanki. Więc kilka miesięcy temu kupiłem foteliki i te adaptery pod isofix. I zgadnijcie co? Lewy tylny pas w aucie jest krótszy od prawego o 3 cm :o myślałem, że może ktoś coś kombinował, ale po googlowaniu wychodzi, że producenci stosują taki zabieg. Pytam tylko dlaczego? Dlaczego pas jest krótszy? Czy chodzi o oszczędność czy kryje się za tym coś innego?
Auto co prawda miałem zmieniać i tak, ale teraz będę na szybko po salonach latał i pewnie wezmę pierwsze lepsze.
#motoryzacja #zalesie #kiciochpyta #tatacontent
volver021 - #!$%@?. Więc tak mirasy, lada dzień zostanę tatą dwójki bombelkow. Ogólni...

źródło: comment_1618206398Nz2OarBKGVqR41eo84kSby.jpg

Pobierz
  • 164
  • Odpowiedz
@mr_car: Zachowa się dokładnie tak jak przewidział producent (zakładając ze jest dobrze zamontowany)
A przewidział tak, że montując bez bazy używasz pasów. Montując na bazie pasów nie używasz.
Więcej wątpliwości mam jak zachowa się fotelik na bazie i z pasami. OP pisał, że ma tego pasa na styk a w drugim brakuje 3cm. Znaczy się w czasie wypadku pas nie ma możliwości wysunięcia się i zablokowania bezwładnościowego (co ma miejsce w
  • Odpowiedz
@vteq: To sobie jeszcze pooglądam. Tylko ja mam jeszcze starszą wersję (pod nazwą Ultralite) i tam baza nie ma ochrony nóżek. I tam każą kłaść ten paląk. Tak jak na zdjęciu, które wrzuciłem wcześniej.
  • Odpowiedz
@volver021: ja mam w avionaucie bazę izofix która w aucie bez izofixa jest przypięta pasem i wtedy muszę przełożyć i pas za jeden zaczep fotelika. Czyli baza izofix w aucie bez izofixa może zostać użyta, ale wtedy łapie pasem bazę w 2miejsach i zakładam pas na fotelik tylko w 1miejsce.
Gdy używam ja w aucie z izofixem nie muszę łapać pasem.
Wszystko jest w instrukcji :)

A czemu takie dziwadło? Bo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@volver021: w nowych autach z systemem SOS pasy powinno się zapisać, nawet byle jak. System wyśle zgłoszenie ile osób może być poszkodowanych
  • Odpowiedz
@volver021: Masz isofix, więc problem długości pasów nie powinien Cię dotyczyć.
Ja się przekonałem dopiero przy odbiorze dziecka że pasy mogą być za krótkie. Zamówiłem przedłużacz pasów.
  • Odpowiedz