Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 315
Mamy w Polsce taką piękną tradycję. Chrzest. I mamy jeszcze taką zasadę. "Jak dziecko prosi to się nie odmawia"
Z związku z tym, może do Ciebie przyjść ktokolwiek z rodziny lub znajomych i zapropować bycie chrzestnym. I kurde ty nie masz wyjścia. Bo co dziecku odmówisz? Rodzice jeszcze muszą tę nowinę rozgłosić przed "zapytaniem" wszystkim w koło, a następnie publicznie zapromować tę piękną rolę wspierania finansowo dzieciaka przez najbliższe 18 lat.
I nikogo absolutnie nie obchodzi czy ty chcesz być tym chrzestny, czy ty wierzysz w boga, czy ty masz czas i hajs na te zabawy.

Dziecku się nie odmawia. Pamiętajcie.

#antynatalizm #dzieci #bekazkatoli
Pompejusz - Mamy w Polsce taką piękną tradycję. Chrzest. I mamy jeszcze taką zasadę. ...

źródło: comment_1618196125vmnZPbRvcQohQC7NI2JuLY.jpg

Pobierz
  • 147
@Pompejusz Mnie brat prosił o bycie chrzestnym. Powiedziałem że jestem niewierzacy i nie było by w porządku gdybym był bo chrzestny ma pewną rolę której Ja nie spełnię. Powiedział że spoko i no trudno. Nasze relacje są dobre jak zawsze...
I mamy jeszcze taką zasadę. "Jak dziecko prosi to się nie odmawia"


@Pompejusz: Nigdy nie spotkałem się z tą zasadą, dopiero na wykopie o niej przeczytałem. Może po prostu mam rodzinę z rigczem ¯\_(ツ)_/¯
@Pompejusz: mi zapropowali, postawili pod sciana, powiedziałem, że ja biedny, nie wierzę, nie mam kasy, nie chce. No to oni standardowo, że dziecku sie nie odmawia, nie musisz placic, nie trzeba prezentów. A pozniej mnie obmawiali że faktycznie nic nie kupuje, nie odwiedzam, mam w dupie. :D
@Pompejusz: trzeba było nie iść do bierzmowania (już jesteś ograniety w tym wieku) i problem z głowy. Mnie chciało x osób prosić bo wiedzą, że dobrze zarabiam, ale wiedzą też, że nie mam bierzmowania i problem z głowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pompejusz: jak ktoś się obrazi że mu odmówiłeś zgodnie ze swoimi przekonaniami, to i tak nie warto z takim człowiekiem trzymać kontaktu. Dobry sposób na odfiltrowanie czubów że znajomych/rodziny.