Wpis z mikrobloga

@Gerard_z_Libii: > no ale ja nie rozumiem co podtrzymuje ten teownik. Z tego co widzę to ten płaskownik niżej jet równolegle pod nim. Czyli na teowniku jest podwieszony płaskownik, na którym z kolei oparty jest tynk i pustaki? Ewentualnie beton i jakieś pręty jeśli to żelbet. I to tylko na szerokości tego płaskownika. Czyli on rozorał strop i położył w bruździe teownik. Czyli czy to nie będzie bardziej obciążało konstrukcji? Lub w sumei nic nie robiło jeśli jest oparte na ścianach (chociaż strop nadal przeorany więc jeśli to gęstożebrowy to mogą pustaki między beleczkami wypaść.)

Co do konstrukcji stropu to się nie przyglądałem czy jest to strop gęstożebrowy. Napisał, że jest taki sam jak na piętrze, a na piętrze jest płyta 10-12 cm.

Dlaczego to nam wzmacnia strop (przy prawidłowym wykonaniu)?
W środku rozpiętości są największe momenty zginające i konstrukcja tam ma największe wytężenie. Więc wzmacniamy środek i obszar
  • Odpowiedz
@siusiaczek112: a jak mam żyć? Pod mostem mam mieszkać? Całkiem was już p------o.


@FejsFak: Myślę, że społeczności chodzi o to, ze zdjęcia sprawiają wrażenie permanentnego remontu i życia w takim r---------u.
Ja przyznam, że zakładałem, że mieszkasz gdzie indziej i sobie ten dom na luziku wykańczasz jak umiesz, ale przynam, ze również zwątpiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wensz rekuperacja jest? Pierwszy błąd to grube prace wewnątrz przy nie zabezpieczonych kanałach wentylacyjnych. Tylko odpali to cały kurz pył i gruz będą w domu i w reku (,). Jeżeli jest zrobione tak solidnie jak reszta chałupy to pozdrawiam.
  • Odpowiedz
to ona się rozpadnie


@paranoid18: Pomijając kwestię rozwiązania technicznego, to trzeba ścianę i stopnie po prostu zabezpieczyć, robiąc coś dalej. Tam jeszcze dużo można uratować, tylko na spokojnie i zgodnie ze sztuką. A płaskownik to jest samodzielnie dobre rozwiązanie zazwyczaj tylko jako bednarka.
  • Odpowiedz
Pierwszy błąd to grube prace wewnątrz przy nie zabezpieczonych kanałach wentylacyjnych. Tylko odpali to cały kurz pył i gruz będą w domu i w reku (,). Jeżeli jest zrobione tak solidnie jak reszta chałupy to pozdrawiam


@totti28: on chyba mieszka w takich warunkach, więc raczej mu nie przeszkadza xD
  • Odpowiedz